Aż cztery premierowe spektakle będzie można obejrzeć podczas Nocy z PTT w ramach festiwalu Malta. Swoje najnowsze dzieła przedstawią A. Ambrozińska-Rachuta i K. Adamczak-Kasprzak, K. Wyrwał, D. Styjecki oraz P. Matyasik i L. Owoc-Pierzchała.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
"Noc premier" to coroczne i całonocne święto tańca, podczas którego zespół teatru w przestrzeniach szkoły baletowej prezentuje swoje najbardziej popularne spektakle, a zazwyczaj także kilka premierowych przygotowanych specjalnie na tę okazję. W tym roku w noc z 26 na 27 czerwca zobaczymy aż 8 spektakli, w tym 4 premiery.

"Balladyna" w choreografii A. Ambroziak - Rachuty i K. Adamczak - Kasprzak to inna wersja  historii o miłości i zazdrości, niż ta, którą znamy ze szkoły. - To raczej opowieść o samotności i czekaniu - wyjaśnia Agata Ambrozińska - Rachuta.

" Solo na dwie osoby" Karoliny Wyrwał to jej autorska wizja sensu obecności w świecie, a "DSM - IV 301.81" Daniela Stryjeckiego to taneczna i multimedialna opowieść o narcyźmie, który - zdaniem choregorafa i tancerza - jest w każdym z nas i który wpływa na nasz sposób pojmowania świata i poruszania się po nim. Autorem kostiumów do tego spektaklu jest Maciej Zień.


"Nienasycenie" Pawła Matyasika i Liliany Owoc - Pierzchały to spektakl realizowany w procesie kreacji dynamicznej.
- To praca ze świadomością ciała na bardzo głębokich pokładach - tłumaczy Liliana Owoc - Pierzchała. - Nie na emocjach, ale z emocjami. Tancerze zaczynają czuć całe ciało, słyszeć i odbierać nim otaczającą ich przestrzeń.
- Staramy się uświadomić sobie te możliwości ciała, których na codzień nie dotykamy tak często - dodaje Paweł Matyasik.

Miłośników tańca czeka jeszcze jedna gratka: dzień przed "Nocą...", czyli 25 czerwca o 21.30 na Dziedzińcu Szkoły Baletowej będzie można dodatkowo obejrzeć spektakl "Lato - Red Sun" w choreografii Thierry Vergera, który od momentu premiery cieszy się niesłabnącym powodzeniem, i na który ciągle brakuje miejsc do tego stopnia, że trzeba było zorganizować dodatkowy spektakl.

- Organizując kilka lat temu pierwszą "Noc..." nie spodziewaliśmy się, że będzie się cieszyła aż takim powodzeniem - podsumowała Jagoda Ignaczak, rzecznik prasowy PTT.

Przeczytaj program Nocy premier Polskiego Teatru Tańca

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!