Wczoraj radni z komisji bezpieczeństwa i porządku publicznego zajęli się wzbudzającym wiele emocji projektem powiększenia strefy płatnego parkowania o Jeżyce.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wczoraj radni z komisji bezpieczeństwa i porządku publicznego zajęli się wzbudzającym wiele emocji projektem powiększenia strefy płatnego parkowania o Jeżyce. Czy do tego dojdzie? Wczoraj zrobiono pierwszy krok – radni w głosowaniu opowiedzieli się za rozszerzeniem strefy.

– Zaopiniowaliśmy projekt pozytywnie, ale pod względem uporządkowania ruchu – wyjaśnia Krzysztof Skrzypiński, przewodniczący komisji.

A właśnie brak porządku jest jednym z powodów powiększenia strefy. Obecnie na Jeżycach panuje parkingowy chaos, samochody stawiane są na trawnikach czy nawet przejściach dla pieszych, stwarzając zagrożenie. Najgorzej jest w okolicach rynku Jeżyckiego.
Zgodnie z propozycją Zarządu Dróg Miejskich część Jeżyc miałaby się znaleźć w podstrefie czerwonej i żółtej. Z przeprowadzonych analiz wynika, że obecnie w centrum, gdzie obowiązuje najdroższa stawka, parkuje bardzo mało aut.

– Powiększenie strefy bez budowy wielopoziomowych parkingów nie rozwiąże problemu – uważa Stanisław Gorzelańczyk, przewodniczący rady. – Tymczasem nie wiadomo, kiedy one powstaną.
Przedstawiciele RO Jeżyce przedstawili także radnym listę z uwagami odnośnie strefy, w tym z problemami komunikacyjnymi, które ich zdaniem należy najpierw rozwiązać.

– Jeśli Rada Miasta zaakceptuje zmiany, to ogłosimy przetarg dotyczący nowej organizacji ruchu – tłumaczy Błażej Nitschke, naczelnik wydziału parkowania ZDM. – Dopiero potem przygotujemy przetarg na zakup automatów parkingowych.


Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!