M M

M.in. na ulicy Dąbrowskiego słupy pojawiają się na środku drogi rowerzystów (© Filip Czekała)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Cykliści muszą zwracać szczególną uwagę na drogach rowerowych w Poznaniu. Chwila nieuwagi może zakończyć się tym, że wylądujemy na przykład na słupie. Niestety, po wielu miejskich ścieżkach trzeba jeździć slalomem.

O słupach znajdujących się na drogach rowerowych pisaliśmy rok temu. Problem jednak nie zniknął. Co prawda Zarząd Dróg Miejskich, zgodnie z obietnicą oznakował niebezpieczne przeszkody, jednak nadal one utrudniają ruch. Co gorsza, w ciągu roku ich przybyło.

Dwa słupy oświetleniowe nadal stoją przy al. Armii Poznań, na odcinku między ulicami Winogrady a Księcia Mieszka I. W dodatku, na ul. Księcia Mieszka I do niedawna cykliści musieli omijać znaki drogowe. Po interwencji Sekcji Rowerzystów Miejskich znaki przestawiono poza skraj drogi.

Z przeszkodami trzeba było się także zmagać na niedawno wybudowanej, uważanej za wzorcową, drodze rowerowej przy ul. Bukowskiej. Tam problem dotyczył dwóch miejsc – sygnalizacji świetnej przy ul. Szamotulskiej oraz słupa reklamowego przy przystanku autobusowym w okolicy ul. Jasnej. Sygnalizator został już przestawiony, natomiast słup w najbliższym czasie ma zostać oznakowany.

Wężykiem nadal trzeba jeździć na ul. Piłsudskiego.
– Poruszanie się drogą rowerową na odcinku ul. Śremska a ul. Zamenhofa przypomina slalom między różnego rodzaju przeszkodami. Zwróciliśmy się już w tej sprawie do Zarządu Dróg Miejskich o usunięcie przeszkód najłatwiejszych do zlikwidowania – pojemników na śmieci oraz słupka znaku drogowego – mówi Ryszard Rakower, prezes SRM.

Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

posen (gość)

a możne tak ZDM ustawi znaki zakazu jazdy rowerami na ulicach, przy których równolegle biegną drogi rowerowe,