W sobotni wieczór w Auli UAM odbył się uroczysty koncert z okazji jubileuszu 90-lecia Lecha Poznań.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Każde miasto, każdy region kształtuje się m.in. poprzez symbole i legendy. Lech jest takim symbolem i w Poznaniu, i Wielkopolsce. Interesuje się nim 400 tysięcy osób w naszym regionie - powiedział podczas składania życzeń jubilatowi prezydent Poznania, Ryszard Grobelny.

Podczas uroczystego koncertu odznaczono 90 osób najbardziej zasłużonych dla Kolejorza: działaczy, piłkarzy i trenerów. Wśród nich takie sławy jak Mirosław Okoński, Piotr Reiss, czy Wojciech Łazarek. Uhonorowani zostali także m. in. Bartosz Bosacki, Krzysztof Kotorowski i były trener Kolejorza Bogusław Baniak.

Na koncercie nie zabrakło także mistrzów Polski i reprezentantów kraju: Damiana Łukasika, Krzysztofa Pawlaka, Jarosława Araszkiewicza, Andrzeja Juskowiaka, Mirosława Okońskiego, Piotra Mowlika, Waldemara Krygera.

- Lech zawsze był w moim sercu, nawet, gdy grałem w Legii, Hamburgu czy Atenach; on zawsze był na pierwszym miejscu. Cieszę się, że klub pamięta o rocznicach, bo to jest też okazja by spotkać się w starym gronie. Niektórych kolegów z boiska nie widziałem przez kilka, a nawet kilkanaście lat - powiedział Okoński.

Galę uświetnił koncert utworów światowej sławy kompozytora i twórcy muzyki filmowej - Wojciecha Kilara.Zobacz także:
Srebrna Piłka Głosu Wielkopolskiego dla Artioma Rudniewa
Wielki Bal piłkarza w Poznaniu


Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter">

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

wiwi (gość)

Dużo zawodników nagrodzonych jest po śmierci z lat kiedy grał Marian, także dożo dla mnie nieznanych .
Ale Marianowi Wilczyńskiemu bramkarzowi -Kolejorza nie dano medalu .Wstyd Panowie działacze Lecha Poznań