(© J. Romaniszyn)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dotychczas sądzono, że kopalnia Adamów po wydobyciu dotychczasowych złóż zakończy pracę w 2023 roku. Jest szansa, że dzięki nowemu złożu Grochowy - Siąszyce, górnicy będą mieli zajęcie przez następne 30 lat.

KWB Adamów uzyskała koncesje na rozpoznanie złóż w gminach Tuliszków, Rychwał oraz Grodziec. Jak powiedział Dariusz Orlikowski, prezes KWB Adamów, szacuje się, że będzie można wykopać 100 mln ton węgla.

- Są to szacunki na podstawie dotychczasowych badań. Potrzebne są jednak dodatkowe odwierty. Prace geologiczne rozpoczną się jeszcze w tym roku, później będziemy mogli starać się o koncesje na eksploatację złoża - powiedział Dariusz Orlikowski.

Jeśli wielkość złoża się potwierdzi, to eksploatacja może potrwać 30 lat. Węgiel ma trafiać do elektrowni Adamów, która zostanie gruntownie zmodernizowana. Planuje się tam wybudowanie dwóch nowych bloków o mocy 500 MW każdy.

Kopalnia zabiega też o możliwość wydobycia węgla w okolicach Zgierza. Jednak tam projekt natrafił na sprzeciw mieszkańców.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!