Cukrownia Gosławice zostanie zdemontowana, aby koncern otrzymał odszkodowanie Cukrownia Gosławice zostanie zdemontowana, aby koncern otrzymał odszkodowanie

Cukrownia Gosławice zostanie zdemontowana, aby koncern otrzymał odszkodowanie (© Radosław Grzelak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Informacja o wyróżnieniu przyznanym przez samorząd województwa wielkopolskiego firmie Pfeifer und Langen spowodowało protesty w regionie konińskim. Po paru dniach przyszło sprostowanie z Urzędu Marszałkowskiego, że to jedynie wyróżnienie dla pracowników cukrowni w Miejskiej Górce, która należy do niemieckiego koncernu.

W mailu z Urzędu Marszałkowskiego uzyskaliśmy informację, że odznakę przyznano firmie. Samo pojawienie się tej informacji spowodowało protesty przeciw takiej decyzji.

Zwolnieni pracownicy cukrowni Gosławice mówią, że to dziwne nagradzać firmę, która zamknęła ich zakład. – Dziwne jest to, że wyróżnia się spółkę, która zniszczyła tyle miejsc pracy – mówi Marek Cholewicz, działający w Związku Pracowników Cukrowni.

Także Ryszard Majewski z Gniezna jest zdziwiony. – Jestem oburzony wyróżnianiem firmy, która doprowadziła do zburzenia cukrowni w Gnieźnie – mówi Majewski.

Po dwóch dniach nadszedł mail dementujący poprzednią informację – Zarząd Województwa Wielkopolskiego uchwałą z dnia 10 września wyróżnił trzech pracowników cukrowni Miejska Górka odznaką honorową „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego” – głosi komunikat biura prasowego.


Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!