W Poznaniu już stoi dziesięć kontenerów socjalnych przy ulicy Średzkiej 20.

W piątek przyjechało ich sześć. W sobotę kolejne cztery. Są przeznaczone dla trudnych lokatorów komunalnych.

Nie wcześniej niż wiosną do kontenerów socjalnych wprowadzeni zostaną tzw. trudni lokatorzy. To osoby, które nie tylko nie płacą czynszu i innych rachunków, ale także naruszają normy współżycia społecznego: lubią często i długo imprezować uniemożliwiając sąsiadom wypoczynek, dewastują mieszkania, klatki schodowe.

Czytaj także: Kontenery socjalne - Poznaniacy są "za"

Poznań w sumie kupił 25 pawilonów. Każdy kosztował prawie 30 tysięcy złotych. Dwa z nich, nieodpłatnie trafiły do gminy Golina, poszkodowanej w powodzi. Gmina je albo odkupi, albo wyremontuje i odda. Reszta kontenerów ma być sprzedana, choć przy Średzkiej jest jeszcze trochę wolnego miejsca. Zapłata dla firmy, która zajęła się przygotowaniem działki to 350 tys. zł. Teren znajduje się pod stałą ochroną.

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Adam (gość)

popieram p.Pucka i całkowicie jestem za eksmisją trudnego i uciążliwego elementu do kontenerów.
Niech pan Dyrektor bieże również pod uwagę ciężką sytucję uczciwych lokatorów którzy swoje ciężko zarobione pieniądze płacą na czynsz i fundusz remontowy i potem muszą patrzeć jak to wszystko jest niszczone i dewastowane.Niech ci mieszkańcy trfiający do kontenerów zrozumieją,że nie poszli tam w nagrodę za dobre sprawowanie.Niech pan panie Dyrektorze nie daje się zastraszyć Federacji obrony praw lokatorów jak tacy mądrzy niech wymyślą coś lepszego i sami zaopiekują się "Lokatorami".Niech Pan w końcu pokaże kto rządzi.

Grzesiek (gość)

krew mi sie w żyłach gotuje,jak patrzę na moje najmowane mieszkanie komunalne.W gardle ściska,że płacę za nie 600 zł/miesięcznie a mój kolega dostał lokal socjalny za 300 zł/miesięcznie i sobie bimba.Mówi,że to jest socjalne czyli dla ubogich i nie musi płacić czynszu.Prawie połowa mojego wynagrodzenia idzie na czynsz a kolega ręką macha i mówi,że jestem idiota,żeby tyle kasy wydawać na byle jakiemieszkanie.Gdzie do chol...y jest prawo w tym kraju.komu wy dajecie socjalne.Czy to,że on jest niby bezrobotny i ma jakieś zaświadczenie od lekarza,ze nie może pracować a pracuje na czarno.To taki nie musi płacić czynszu.KAŻDY MA DZIECI I JEST NA COŚ CHORY!!!!

EDEK (gość)

Gratuluję Panu Puckowi wytrwania i nieugietości.To początek nowego jutra dla ludzi uboższych i ich rodzin,którzy nie potrafią odnalezć się w w tych trudnych czasach,dla tych,którzy znajdą schronienie i dach nad głową.Schroniska i tymczasowe hotele nie zastąpią kontenerów,gdyż są to lokale tymczasowe a kontenery rozwiazaniem potrzeb mieszkaniowych.dobrze zaprojektowane i dogodnie usytuowane w miejscach dostosowanych do potrzeb społecznych,będą napewno właściwie odbierane przez media jak i organizacje społeczne.

az (gość)

W bogatej Francji z kontenerów stawiane są całe bloki. Mają nawet balkon.Mieszkania takie bardzo są chwalone, ludzie kupują takie mieszkania lub wynajmują. I nie są żadnym marginesem społecznym a zwykłymi obywatelami świadomie wybierającymi takie lokum. U nas kontener kojarzy się z pojemnikiem na śmieci stąd takie nastawienie.Jestem ciekawa, kto będzie pokrywał opłaty za prąd w tych mieszkaniach, bo lokatorzy chyba nie...

Ki (gość)

Ci trudni lokatorzy powinni się odwdzięczyć za to ze miasto wydało na nich tyle pieniędzy i dało mieszkania za free, a właściwie za to że są społecznie niedostosowani. Powinien być zrobiony przymusowy obóz pracy!

Jacek (gość)

każdy normalny człowiek chce mieszkać w spokoju i bez sąsiedztwa agresywnego elementu, który dewastuje ich kamienice. Kontenery uważam za duży sukces, a zmniejszenie ich liczby za dużą porażkę. Dlaczego tak się stało? Czyżby to wpływy i naciski środowiska rozbratowców?