Kościan. Grand Prix powiatu zakończone

Andrzej Rajewicz
Kościan. Grand Prix powiatu zakończone Archiwum KSKS
Kościan. Grand Prix powiatu zakończone.W niedzielę 19 lutego w Domu Kultury szpitala neuropsychiatrycznego odbyły się piąte, ostatnie zawody z cyklu Grand Prix Powiatu Kościanskiego w kopie sportowym.

Piąty turniej kończył tegoroczną rywalizację w organizowanym już po raz jedenasty Grand Prix powiatu kościańskiego. W ostatnim turnieju wzięło udział 152 zawodników, którzy rywalizowali podczas pięciu rund. - Zawody przebiegały w dobrej, koleżeńskiej atmosferze i rywalizacja stała na naprawdę niezłym poziomie - mówi Grzegorz Ratajczak, organizator.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Henryk Jankowski, który zdobył 20 punktów dużych i 208 małych. W nagrodę zwycięzca otrzymał puchar burmistrza Czempinia. Drugie miejsce w niedzielnym turnieju zdobył Henryk Majewski z dorobkiem 18 punktów dużych i 123 małe. Trzecim zawodnikiem dnia był Tadeusz Fabiś, który zdobył 18 punktów dużych i 66 małych.

W klasyfikacji generalnej Grand Prix sezonu 2016/17 zwyciężył Zbigniew Basiura z Racotu, który w pięciu turniejach zgromadził 80,5 punktów dużych oraz 368 punktów małych. Drugim zawodnikiem Grand Prix został Tadeusz Fabiś z Donatowa. Zawodnik ten zgromadził 80 punktów dużych i 310 punktów małych. Jak widać różnica w punktach dużych pomiędzy dwoma pierwszymi zawodnikami Grand Prix była naprawdę niewielka. Trzecim zawodnikiem tegorocznej edycji rywalizacji powiatowej był Andrzej Chumski z Kościana. Na jego koncie po pięciu turniejach było 79,5 punktów dużych i 426 punktów małych. Kolejne miejsca zajęli: Lech Nowak z Przysieki Starej, Antoni Mocek z Wilkowa Polskiego, Zbigniew Ratajczak z Wolsztyna, Jan Gigoń z Głuchowa, Jarosław Błaszczak z Dalabuszek.
Rywalizację kobiet wygrała Ewa Stachowiak z Nowego Belęcina, która w klasyfikacji generalnej Grand Prix zajęła 70 miejsce.