(© Archiwum)

W środę o godzinie 18 w hali Trapez odbędzie się mecz Tęczy Leszno z Energą Toruń. Rewanż zaplanowano na 22 lutego w Toruniu. Stawką dwumeczu jest awans do turnieju Final Four Pucharu Polski.

W tej fazie rozgrywek "z urzędu" są już trzy zespoły reprezentujące Polskę w Eurolidze - Wisła Can-Pack Kraków i CCC Polkowice, które wywalczyły awans do 1/8 najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek na naszym kontynencie oraz Lotos Gdynia, który zakończy rywalizację w Eurolidze na fazie grupowej.

W Pucharze Polski leszczynianki wcześniej wyeliminowały MUKS Poznań i ŁKS Siemens AGD Łódź. O awans do Final Four Pucharu Polski będzie jednak znacznie trudniej, gdyż zdecydowanymi faworytkami rywalizacji są popularne toruński Katarzynki.

Niemniej mecz w Lesznie zapowiada się bardzo interesująco. Koszykarki Tęczy w ostatnim okresie prezentują coraz wyższą formę i przynajmniej przed własną widownią mogą pokusić się o niespodziankę.

Jeżeli jednak podopieczne trenera Dariusza Raczyńskiego myślą o awansie do turnieju finałowego PP, przed rewanżem w Toruniu przydałoby się wywalczyć jak największą zaliczkę.

Więcej informacji na stronie Głosu Wielkopolskiego

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!