Nawet do 10 lat więzienia grozi 54-letniemu mieszkańcowi Krotoszyna za jazdę po pijanemu i próbę wręczenia łapówki policjantowi. Funkcjonariusz ruchu drogowego w czasie wolnym od pracy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna próbował wręczyć policjantowi pieniądze by ten odstąpił od dalszych czynności.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Funkcjonariusz ruchu drogowego z krotoszyńskiej komendy, wczoraj około godz. 18.00 w czasie wolnym od pracy, będąc w sklepie, w kolejce do kasy zauważył pijanego mężczyznę. Kiedy funkcjonariusz wychodził ze sklepu zauważył, iż mężczyzna ten siedzi za kierownicą osobowego citroena i odjeżdża z parkingu.

Długo się nie namyślając wsiadł do samochodu i pojechał za nim. Telefonicznie powiadomił dyżurnego komendy o zdarzeniu. Jadąc cały czas za citroenem informował w którym miejscu się znajduje. Po przejechaniu kilku ulic mężczyzna zatrzymał się przed swoim garażem. Policjant zrobił to samo. Podszedł do kierowcy okazując legitymację służbową oraz przedstawiając się. W trakcie rozmowy wyczuł wyraźnie woń alkoholu.

Mężczyzna prosił policjanta aby go puścił. Funkcjonariusz był jednak nie ugięty. Wobec tego nietrzeźwy kierowca wyjął z portfela banknot 200 zł i włożył go do kieszeni spodni policjanta. Stróż prawa powiadomił o zajściu dyżurnego.

Po chwili na miejsce dojechał patrol ruchu drogowego. Kierowcą citroena okazał się 54-letni mieszkaniec Krotoszyna. Badanie potwierdziło podejrzenia policjanta. Nietrzeźwy miał prawie 1,5 promila alkoholu w organiźmie. Został on zatrzymany w policyjnym areszcie.

Za powyższe czyny grozi mu do 10 lat więzienia.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!