Krzysiu Czupryn potrzebuje waszej pomocy Krzysiu Czupryn potrzebuje waszej pomocy

(© archiwum rodziny Krzysia)

Krzyś Czupryn z Radomia urodził się z wyrokiem nieustającego bólu. Cierpi na chorobę genetyczną EB (Epidermolysis bullosa) – pęcherzowe oddzielanie naskórka. Pomóżmy ulżyć mu w cierpieniu.

Krzysiu urodził się w maju tego roku. Pomimo, że jest jeszcze bardzo malutki już wiadomo, że czeka go ciągła walka z bólem i walka o normalne życie.

- Skóra Krzysia jest krucha jak skrzydła motyla. Każdy dotyk wywołuje u niego rany podobne do oparzeń 2 i 3 stopnia. Nowe pęcherze pojawiają się codziennie, także w buzi - informuje jego rodzina.

Największe potrzeby Krzysia to: dermokosmetyki, jałowe gaziki, igły, maści i bandaże. Miesięczny koszt jego pielęgnacji to ponad 4 tysiące złotych. W Polsce nie ma specjalistycznego ośrodka, który zajmuje się dziećmi z EB, ale jest on m.in. w austriackim Salzburgu. Są tam prowadzone badania i zabiegi np. rozdzielania zrośniętych paluszków - co jest charakterystyczne dla tej wady genetycznej. Niestety wyjazdy i diagnostyka to kolejne koszty. Pomału przekraczają one możliwości finansowe rodziców, dlatego tak ważne jest wasze wsparcie.

Wpłaty można dokonywać na konto:
45 1240 3259 1111 0000 2989 1757 z dopiskiem KRZYSIO CZUPRYN
Caritas Diecezji Radomskiej ul. Kościelna 5, 26-604 Radom
KRS 0000 222 733 - KRZYSIO CZUPRYN

Wszystkie pieniądze są przeznaczane na leczenie Krzysia. Fundacja nie pobiera prowizji od wpłat z dopiskiem Krzysio Czupryn.

Możecie również zajrzeć na facebooka o Krzysiu oraz na jego stronę internetową

Charytatywnie

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!