Lacrosse. Poznań Hussars - Grom Warszawa 8:6

Marcin BasińskiZaktualizowano
Lacrosse. W sobotę, 11 kwietnia 2015 roku, pełniący rolę gospodarzy zawodnicy Poznań Hussars wygrali z Gromem Warszawa 8:6.

Poznaniacy wzięli rewanż na Warszawiakach!
W sobotę 11 kwietnia 2015 roku, pełniący rolę gospodarzy zawodnicy Poznań Hussars wygrali z Gromem Warszawa**8:6**.

Bramka w pierwszej minucie gry
Kibice zgromadzeni na trybunach stadionu WKSu Grunwald, mieszczącym się przy ulicy Promienistej 27 nie musieli długo czekać na otwarcie wyniku. Już w pierwszej minucie spotkania bramkę dla Gromu zdobył grający trener warszawiaków - Drew McCaleb po asyście Macieja Kawki. Hussars nie pozostali dłużni i za sprawą indywidualnej akcji Marka Biesiady doprowadzili do staniu 1:1. Spotkanie w pierwszej kwarcie prowadzone było w bardzo szybkim tempie, dzięki czemu padało wiele bramek. Ostatecznie na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 4:4. Bramki dla Hussars zdobywali Kamil Lamorski, Marcin Basiński (asysta Szymon Kowalewski) oraz Mladen Bukorović. Grom punktował za sprawą Macieja Kawki, Gawła Sypniewskiego oraz Łukasza Kielczyka.

Druga część meczu obfitowała w wiele błędów z każdej ze stron
Dobrze w obu bramkach spisywali się Jerry Winiarek (Hussars) oraz Kacper Chmielewski (Grom). Jednak o jeden błąd więcej zrobili gospodarze, dzięki czemu Warszawiacy wyszli na prowadzenie. Jedynego gola w drugiej kwarcie zdobył po indywidualnej akcji Maciej Kawka. Wynik po pierwszej połowie: 5:4 dla drużyny gości.

Trzecia kwarta
Po przerwie to znów Warszawiacy zdobyli gola jako pierwsi. Swoją drugą bramkę w meczu zdobył Drew McCaleb po ładnej asyście Gawła Sypniewskiego. Hussars odpowiedzieli trafieniem dobrze dysponowanego tego dnia Mladena Bukorović po szybkiej, dwójkowej akcji z Szymonem Kowalewskim. Serbski napastnik Hussars jeszcze raz zdołał pokonać Kacpra Chmielewskiego w tej kwarcie, po świetnym podaniu Marcina Basińskiego.

Czwarta kwarta w całości należała do drużyny Hussars
Bardzo dobrze spisywali się oni w obronie oraz grali skutecznie w ataku. Dzięki trafieniom Michała Trzaski (asysta Marka Biesiady) oraz Jędrzeja Bagińskiego (asysta Szymona Kowalewskiego), Hussars odnoszą swoje pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji Polskiej Ligi Lacrosse.
Poznań Hussars 8:6 Grom Warszawa

polecane: FLESZ: Wybory do Parlamentu Europejskiego. To musisz wiedzieć.

Materiał oryginalny: Lacrosse. Poznań Hussars - Grom Warszawa 8:6 - Poznań Nasze Miasto