Ławica na odszkodowania ma kilkanaście milionów złotych

W poniedziałek sejmik województwa przyjął uchwalę w sprawie ustanowienia strefy dla Ławicy, co pozwoli tysiącom ludzi ubiegać się o odszkodowania.
 Waldemar Wylegalski

Uchwała prawdopodobnie zacznie obowiązywać za około półtora miesiąca. W praktyce wokół lotniska ustanowione będą dwie strefy - zewnętrzna i wewnętrzna.
W pierwszej nie będzie można budować szkół, szpitali, domów opieki społecznej oraz obiektów związanych ze stałym lub czasowym pobytem dzieci i młodzieży, choć możliwa będzie rozbudowa istniejących już budowli. W strefie drugiej dopuszcza możliwość powstawania budynków mieszkalnych, ale pod warunkiem zapewnienia właściwego komfortu akustycznego. Chodzi o zastosowanie tzw. przegród budowlanych o odpowiedniej izolacji akustycznej.

Zobacz też: Więcej o lotnisku na Ławicy w Poznaniu

Ustanowienie strefy z jednej strony daje mieszkańcom ubiegania się o należne odszkodowanie, a z drugiej strony prawdopodobnie wpłynie na spadek wartości nieruchomości. Lotnisko jest otwarte na rozmowy i chętne do polubownego załatwiania kwestii roszczeń właścicieli nieruchomości na Ławicy. Na wypłaty chce przeznaczyć kilkanaście milionów złotych. Prawnicy jednak przestrzegają przed nazbyt pochopnym zawieraniem ugód z lotniskiem, bo to może zamykać drogę do uzyskania odszkodowania.

Więcej przeczytasz na stronie Głosu Wielkopolskiego

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

  • Głos Wielkopolski
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.