(© Waldemar Wylegalski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W poniedziałek sejmik województwa przyjął uchwalę w sprawie ustanowienia strefy dla Ławicy, co pozwoli tysiącom ludzi ubiegać się o odszkodowania.

Uchwała prawdopodobnie zacznie obowiązywać za około półtora miesiąca. W praktyce wokół lotniska ustanowione będą dwie strefy - zewnętrzna i wewnętrzna.
W pierwszej nie będzie można budować szkół, szpitali, domów opieki społecznej oraz obiektów związanych ze stałym lub czasowym pobytem dzieci i młodzieży, choć możliwa będzie rozbudowa istniejących już budowli. W strefie drugiej dopuszcza możliwość powstawania budynków mieszkalnych, ale pod warunkiem zapewnienia właściwego komfortu akustycznego. Chodzi o zastosowanie tzw. przegród budowlanych o odpowiedniej izolacji akustycznej.

Zobacz też: Więcej o lotnisku na Ławicy w Poznaniu

Ustanowienie strefy z jednej strony daje mieszkańcom ubiegania się o należne odszkodowanie, a z drugiej strony prawdopodobnie wpłynie na spadek wartości nieruchomości. Lotnisko jest otwarte na rozmowy i chętne do polubownego załatwiania kwestii roszczeń właścicieli nieruchomości na Ławicy. Na wypłaty chce przeznaczyć kilkanaście milionów złotych. Prawnicy jednak przestrzegają przed nazbyt pochopnym zawieraniem ugód z lotniskiem, bo to może zamykać drogę do uzyskania odszkodowania.

Więcej przeczytasz na stronie Głosu Wielkopolskiego

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Michalina (gość)

Starając się o odszkodowanie i jednocześnie chcąc uniknąć nerwów, straconego czasu i długich pertraktacji z firmami ubezpieczeniowymi, warto skorzystać z usług kancelarii prawnych. Osobiście polecam kancelarię Teodorowski&Wojtaszak z Krakowa. To zespół profesjonalistów w każdym calu.

Iwona (gość)

na facebooku już jest grupa odszkodowania ławica - ludzie organizują się w walce o odszkodowania

Tomasz (gość)

odszkodowania za hałas na ławicy na facebooku

https://www.facebook.com/OdszkodowaniaLawica