Modernizacja poznańskiego portu wkracza w decydującą fazę. Łącznik między obecną a nową częścią terminala lśni lustrzanymi szybami, a wewnątrz trwa zabezpieczanie efektownej posadzki. Nie ma już żadnych wątpliwości, inwestycja za 200mln zł zostanie ukończona przed Euro.

W nowej części terminala, na poziomach 0 i 1, trwają prace wykończeniowe. To tam będzie się znajdować hala przylotów. Z niej goście udadzą się do przeszklonego łącznika, gdzie podczas mistrzostw zostaną zlokalizowane wyjścia z portu (zarówno obecnej, jak i starej części terminala). Docelowo jednak właśnie tu będzie się mieścić hala odpraw bagażowo-biletowych (check-in) i główne wejście do portu. Natomiast nowy budynek pomieści strefę przylotów, sortownię bagażu i pomieszczenia biurowe.

Czytaj także: Na lotnisko Ławica pojedziemy pociągiem?

Na ukończeniu są także prace przy budowie drogi kołowania (równoległej do pasa startowego), dzięki czemu znacznie podniesiona zostanie przepustowość lotniska, bo samoloty lądujące szybko opuszczą pas startowy (będzie możliwych do 30 operacji w ciągu godziny). A płyta postojowa powiększy się o 6 stanowisk dla dużych maszyn, co umożliwi jednoczesną obsługę 10 samolotów.

Dzięki rozbudowie portu w ofercie czarterowej znajdzie się aż sześć nowych połączeń. Wśród nich atrakcyjne urlopowe kierunki, jak Larnaka na Cyprze i Ercan na terytorium tzw. Cypru Północnego, hiszpańskie: Malaga, Ibiza oraz Barcelona (w ofercie znajdzie się również wypoczynek na Costa Brava i Costa Dorada), a także egipski kurort Marsa El Alam, do którego można polecieć już od 11 lutego.

Więcej informacji na stronie Głosu Wielkopolskiego

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ziemniak (gość)

a gdzie poláczenia z Azjá, czy Ameryká? Jak pozystac turystów ? Ktos mysli w tym Poznaniu czy ma to w dup.e. Europa walczy o tyrystów a my NIE i nawet nie próbujemy.