Lech - FC Vaduz 0:1: Hiszpańska niemoc

Przemek Wałczyński
Po dwóch wygranych sparingach, w trzecim spotkaniu Kolejorz ...
Po dwóch wygranych sparingach, w trzecim spotkaniu Kolejorz ... Archiwum/eM
Po dwóch wygranych sparingach, w trzecim spotkaniu Kolejorz, mimo przewagi w całym meczu uległ w Hiszpanii FC Vaduz 0:1.

Po dwóch pierwszych sparingach rozegranych w tym roku Kojejorz miał na koncie komplet zwycięstw. Najpierw pokonał Zagłębie Lubin 2:0, a później 2:1 Gliwickiego Piasta. Później drużyna Jose Mari Bakero wyjechała do Hiszpanii, gdzie w pierwszym sparingu Lechici zmierzyli się z występującym na co dzień w szwajcarskiej lidze FC Vaduz.

Zawodnicy z Liechtensteinu na początku spotkania dali się zaskoczyć poznaniakom, ale po niecałych 20 minutach spotkanie się wyrównało. W 39. minucie idealną sytuację, po błędzie bramkarza FC Vaduz zmarnował Bartosz Ślusarski. Gracz Lecha spudłował strzelając z woleja z 14 metrów. Do przerwy coraz częściej do głosu dochodzili także rywale Lecha. Nie zdołali jednak stworzyć sobie stuprocentowej sytuacji.

W drugiej odsłonie gra obu ekip wyglądała podobnie. Lech mimo przewagi nie potrafił zdobyć gola. Piłkę do siatki wpakował za to Burgmeier, który nie strzelał, a... dośrodkowywał w pole karne Lecha.

Lechici starali się wyrównać, ale z ich przewagi niewiele wynikało. FC Vaduz kontorolowało przebieg spotkania i nie dało sobie już wydrzeć zwycięstwa.

Lech Poznań - FC Vaduz 0:1

Lech: Kotorowski (46.Wandzel), Kikut (46. Bruma), Wołąkiewicz (46. Arboleda), Djurdjevic (46. Kamiński), Henriquez (46. Wojtkowiak), Krivets (46.Murawski), Drygas (46. Injac), Możdżeń (46. Drewniak), Tonev (46.Stilic), Rudnev (70.Wolski), Ślusarski (46.Ubiparip).
** Bramki:** 67. Burgmeier

Drugi mecz sparingowy w tym roku i druga wygrana. Tym razem Lech pokonał we Wronkach Piasta Gliwice.

Lech – Zagłębie 2:0: Kolejorz wygrywa pierwszy sparing

W pierwszym tegorocznym sparingu piłkarze Lecha pokonali we Wronkach drużynę Zagłębia Lubin 2:0.