Lech Poznań - Legia Warszawa 1:2 - Puchar Polski nie dla Kolejorza [ZDJĘCIA]

Grzegorz SzkiłądźZaktualizowano
Niestety, to nie był finał Kolejorza... Legia Warszawa wygrała z Lechem Poznań 2:1 na Stadionie Narodowym i zdobyła Puchar Polski. Zobaczcie zdjęcia z tego starcia.

Kolejorz objął prowadzenie w 20. min. Po ostrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Barry'ego Douglasa piłkę do własnej siatki skierował głową Tomasz Jodłowiec.

Legia wyrównała po błędzie Macieja Gostomskiego. Bramkarz Lecha minął się z piłką po wrzutce z rzutu rożnego Michała Kucharczyka. Z prezentu skorzystał Jodłowiec, który tym razem trafił do bramki rywala, a nie swojej.

Lechici byli zdecydowanie lepsi w pierwszej połowie, ale nie potrafili udokumentować przewagi.

Źródło: Foto Olimpik/x-news

Z kolei po przerwie na placu gry dominowali podopieczni Henninga Berga. O zwycięstwie zespołu ze stolicy zadecydowała sytuacja z 55. minuty spotkania. Po rzucie rożnym dla Legii piłkę do siatki Kolejorza wepchnął z bliska Marek Saganowski. Lechici sygnalizowali spalonego, jednak przy strzale Tomasza Brzyskiego "Sagan" na pewno nie był na ofsajdzie. Jeśli po uderzeniu Brzyskiego piłka trafiła jeszcze w Michała Żyrę, to był spalony. Ale wszystko wskazuje, że skrzydłowy Legii nie dotknął futbolówki.

Poznańska Lokomotywa starała się odrobić straty, jednak nie stwarzała już sobie tak klarownych sytuacji, jak przed przerwą. Na dodatek w końcówce spotkania drugą żółtą kartkę za ostre wejście łokciem w Michała Żyrę obejrzał Barry Douglas.

Kolejorz po raz piąty walczył z Legią o to cenne trofeum. Po sobotnim zwycięstwie zespół ze stolicy ma na swoim koncie trzy triumfy w starciach z najgroźniejszym rywalem, a siedemnaście w ogóle. Lech wygrał dwa finały z Legią, a w sumie ma w kolekcji pięć Pucharów Polski.

Materiał oryginalny: Lech Poznań - Legia Warszawa 1:2 - Puchar Polski nie dla Kolejorza [ZDJĘCIA] - Poznań Nasze Miasto