Lech Poznań. Policja wystąpiła do wojewody z wnioskiem o zamknięcie na jeden mecz stadionu przy Bułgarskiej. Chce w ten sposób ukarać klub za sobotnią oprawę, w której użyte zostały środki pirotechniczne. Skierowała też wniosek o ukaranie Kolejorza przez Komisję Ligi.

Efektowna oprawa meczu Lech Poznań - Jagiellonią Białystok wzbudziła poważne zastrzeżenia policji. Funkcjonariusze negatywnie ocenili stan stan bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas sobotniego meczu. Zdaniem policjantów, organizator nie wywiązał się ze wszystkich obowiązków, wynikających z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

- Dopuścił do wniesienia na stadion środków pirotechnicznych i nie reagował, kiedy został zostały odpalone - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik poznańskiej policji.

Zobacz też: Lech Poznań - Kibice zachwyceni oprawą [ZDJĘCIA]

Policja chce ukarać klub! Decyzję o ewentualnym zamknięciu dla publiczności stadionu przy Bułgarskiej podejmie wojewoda na kilka dni przed meczem.

Przypomnijmy, iż rok temu wojewoda zamknął tzw. kocioł po tym jak na meczu Lecha ze Śląskiem odpalono ponad 170 rac. Na zamknięcie całego stadionu wojewoda zdecydował się w maju 2011 r. Powodem była zadyma finału Pucharu Polski w Bydgoszczy.

Zobacz też: Lech Poznań trenuje! [ZDJĘCIA]

Stadion Lecha Poznań zostanie zamknięty? Policja chce kar za użycie na stadionie środków pirotechnicznych

Zobacz też: Lech Poznań podejmuje na Bułgarskiej Jagiellonię Białystok [RELACJA NA ŻYWO]

Skomentuj:

Lech Poznań - Policja chce ukarać klub!Widzisz coś ciekawego, zaskakującego, dziwnego? Pisz na poznan@naszemiasto.pl, dodaj swój artykuł lub zostaw nam wiadomość na FacebookuZEBRAliśmy nasze serwisy w jednym miejscu:

Wszystko o Lechu Poznań - BUŁGARSKA.PL: polub serwis na Facebooku
Filmy z Poznania i całej Wielkopolski - GŁOS.TV: polub serwis na Facebooku
Inwestycje i budownictwo w Wielkopolsce - DOM
Baw się i wygrywaj nagrody - KONKURSY


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Kryminalne

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Alcaprim (gość)

Ja się tylko zapytam, za co karać klub? Za to, że ma tak fantastycznych kibiców, którzy w bezpieczny sposób zmotywowali wszystkich na stadionie do jeszcze większego dopingu, a samych piłkarzy ponieśli do zwycięstwa. Pomyślcie trochę jakie w naszym chorym kraju mamy chore przepisy. Byłam na meczu w sobotę i powiem wam wszystkim odpalenie piro było zrobione w taki sposób, że bezpieczniej się już nie dało. Niebezpieczniej jest w sylwestra na zwykłej ulicy niż w sobotę było na stadionie.