Lech Poznań - Ruch Chorzów 1:0. Kolejorz w ćwierćfinale Pucharu Polski! [ZDJĘCIA]

SZKI
Lech Poznań: Czytaj więcej o Kolejorzu TUTAJ
Lech Poznań: Czytaj więcej o Kolejorzu TUTAJ Waldemar Wylegalski
Wreszcie dobry mecz Kolejorza! Lech Poznań pokonał na Bułgarskiej Ruch Chorzów 1:0 w 1/8 finału Pucharu Polski i awansował do ćwierćfinału rozgrywek.

Lech Poznań fatalnie zaczął sezon Ekstraklasy. Broniący tytułu Kolejorz po dziewięciu kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Na szczęście w Pucharze Polski podopieczni Macieja Skorży spisują się o wiele lepiej. W środowy wieczór pokonali na Bułgarskiej Ruch Chorzów 1:0.

Bramkę na wagę awansu do ćwierćfinału lechici zdobyli w 50. minucie spotkania. Z kontratakiem popędził Kebba Ceesay i zagrał do Darko Jevticia. Ten znalazł się po prawej stronie pola karnego i dośrodkował na piąty metr. Na torze lotu piłki stanął jednak Rafał Grodzicki i skierował futbolówkę do siatki.

Lechici zapewnili sobie awans po samobójczym trafieniu, jednak wcześniej zmarnowali kilka stuprocentowych sytuacji. W pierwszej połowie na listę strzelców powinni wpisać się Szymon Pawłowski, Dawid Kownacki, Dariusz Formella i Kasper Hamalainen, jednak brakowało im precyzji.

W ćwierćfinale Pucharu Polski Lech Poznań zmierzy się z Zagłębiem Lubin.

SPRAWDŹ TAKŻE: Pięć goli Lewandowskiego w 9 minut! "Das ist k...a niemożliwe!" [MEMY, DEMOTYWATORY]