Lech Poznań - Ruch Chorzów 2:1. Świetna pierwsza połowa, ale w drugiej lepsi goście [ZDJĘCIA, WIDEO]

SZKI
Lech Poznań: Więcej o Kolejorzu TUTAJ
Lech Poznań: Więcej o Kolejorzu TUTAJ Grzegorz Dembiński
Piłkarze Kolejorza wygrali z Ruchem na Bułgarskiej. Gole dla gospodarzy zdobyli Zaur Sadajew i Kasper Hamalainen. Lech Poznań - Ruch Chorzów 2:1 - zobaczcie zdjęcia i relację z meczu.

Lechici znakomicie rozpoczęli to spotkanie. W 6. min. Gergo Lovrencsics świetnie wypatrzył przed bramką Zaura Sadajewa. Węgier zagrał piłkę tak, że Czeczen tylko dostawił nogę. To była kapitalna asysta i wykończenie akcji z zimną krwią.

Nie minął kwadrans i powinno być 2:0, ale Marcin Kamiński nie wykorzystał rzutu karnego. Intencje stopera Kolejorza wyczuł Matus Putnocky, który odbił futbolówkę. To jakieś fatum... "Kamyk" nie wykorzystał jedenastki również jesienią w Chorzowie.

Na szczęście gospodarze nie przestawali atakować i zdobyli kolejnego gola jeszcze przed przerwą. Z prawej strony kapitalnie dośrodkował Tomasz Kędziora. Futbolówka spadła wprost na głowę Kaspera Hamalainena, który zdobył swojego siódmego gola w lidze w tym sezonie.

Po przerwie na boisku dominowali goście, których stać było na strzelenie kontaktowej bramki. Po faulu Gergo Lovrencsicsa na Rolandzie Gigołajewie sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Filip Starzyński. W końcówce goście mieli przewagę, ale Kolejorz dowiózł trzy punkty do końca.

Na uwagę zasługują dwa debiuty w Poznańskiej Lokomotywie. Jakub Serafin wyszedł w pierwszym składzie i świetnie radził sobie w środku pola. W drugiej połowie zmienił go Węgier Tamas Kadar.

Lech Poznań - Ruch Chorzów 2:1 (2:0)