Lech Poznań - Videoton FC 3:0. Kolejorz jedną nogą w fazie grupowej Ligi Europy [ZDJĘCIA]

Grzegorz Szkiłądź
Lech Poznań: Czytaj więcej o Kolejorzu TUTAJ
Lech Poznań: Czytaj więcej o Kolejorzu TUTAJ Grzegorz Dembiński
Kolejorz wreszcie się przełamał! Mistrz Polski wygrał 3:0 z Videotonem FC i jest już jedną nogą w fazie grupowej Ligi Europy. Rewanż w następny czwartek będzie tylko formalnością. Lech Poznań - Videoton FC 3:0 - zobaczcie zdjęcia z meczu.

Strzelanie na Bułgarskiej rozpoczął w 13. minucie Karol Linetty. Pomocnik Lecha Poznań najpierw dobrze odegrał na lewo do Barry'ego Douglasa, po czym dostał od niego piłkę w polu karnym i bez zastanowienia skierował ją do siatki. Kolejorz był o wiele lepszy od mistrza Węgier, ale do przerwy kibice zobaczyli tylko jedną bramkę.

Przy drugim golu dla gospodarzy ogromny udział miał bramkarz Videotonu, Branislav Danilović. Po dośrodkowaniu Gergo Lovrenciscsa i strzale głową Denisa Thomalli futbolówka najpierw odbiła się od słupka, a potem od golkipera gości. Trafienie zostało zapisane napastnikowi Kolejorza, choć równie dobrze można je potraktować jako gol samobójczy.

LECH POZNAŃ - VIDEOTON FC: TAK RELACJONOWALIŚMY NA ŻYWO

Poznańska Lokomotywa rozjechała rywala w 70. min. Wszystko zaczęło się od dośrodkowania Douglasa z rzutu wolnego. Po nim był zablokowany strzał Thomalli, a piłka trafiła do Pawłowskiego. Ten zacentrował na głowę Łukasza Trałki, który zapewnił Kolejorzowi solidną zaliczkę przed rewanżem.

Ten odbędzie się za tydzień na boisku Videotonu FC. Początek meczu o godz. 19:00.

Zajrzyj na BUŁGARSKĄ.PL: Serwis kibiców Lecha Poznań!