Lech Poznań - Znicz Pruszków 1:0. Kolejorz w półfinale Pucharu Polski [ZDJĘCIA]

Grzegorz SzkiłądźZaktualizowano
Lech Poznań wygrał ze Zniczem Pruszków 1:0 w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski. W walce o finał Kolejorz zmierzy się z kolejnym drugoligowcem - Błękitnymi Stargard Szczeciński.

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski Lech Poznań rozbił Znicz Pruszków na wyjeździe 5:1. Rewanż na Bułgarskiej miał być tylko formalnością, jednak zawodnicy Kolejorza męczyli się z rywalem niemiłosiernie.

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie zanotowała celnego uderzenia na bramkę. Najlepszej okazji nie wykorzystał Marcin Kamiński, który po błędzie Oliwera Wienczatka uderzał z bliska, ale trafił w jednego z obrońców Znicza.

Chwilę później w polu karnym Muhamed Keita zagrał do Dawida Kownackiego, który w znakomitej sytuacji źle przyjął piłkę, a ta padła łupem bramkarza gości.

W drugiej połowie Kolejorz nadal bił głową w pruszkowski mur. Wreszcie w 89. minucie dopiął swego. Dariusz Formella otrzymał podanie od debiutanta Krystiana Sanockiego. Skrzydłowy Kolejorza znalazł się w dobrej sytuacji i strzałem w długi róg pokonał bramkarza Znicza.

W walce o finał na Stadionie Narodowym Poznańska Lokomotywa zmierzy się z drugoligową rewelacją rozgrywek - Błękitnymi Stargard Szczeciński, którzy w ćwierćfinale wyeliminowali Cracovię. Mecze półfinałowe odbędą się w pierwszej połowie kwietnia. Finał zaplanowano na 2 maja.

LECH POZNAŃ - ZNICZ PRUSZKÓW 1:0 (0:0)