Lech – Young Boys 1:2: Szwajcarzy za mocni na Kolejorza

Sparing lechitów z Young Boys Berno zakończył się porażką poznaniaków 1:2. Jedynego gola dla mistrzów Polski zdobył Siergiej Kriwiec.

Po pierwszym tej zimy sparingu z FC Basel zakończonym bezbramkowym remisem, tym razem piłkarze Lecha zmierzyli się z inną szwajcarską drużyną – Young Boys Berno. W wyjściowej jedenastce Kolejorza po raz pierwszy pojawił się Hubert Wołąkiewicz, który zagrał na środku obrony obok Bartosza Bosackiego.

Przez pierwsze pół godziny mecz był bardzo wyrównany, ale obie drużyny miał problem ze skonstruowaniem akcji, która zakończyłaby się groźnym, celnym uderzeniem. W 32. minucie było już jednak 1:0 dla Szwajcarów. Matteo Tosetti dokładnie dośrodkował wprost na głowę Henry’egp Nitsamy, a ten nie dał szans Buriciowi na skuteczną interwencję.

W przerwie trener Jose Maria Bakero dokonał aż 10 zmian, a na boisko wszedł m.in. Vujo Ubiparip, dla którego był to debiut w barwach Kolejorza. Zmiany pomogły, bo od pierwszych minut drugiej połowy lechici przeważali – dwukrotnie Siergiej Kriwiec jednak zbyt niecelne podawał do Ubiparipa. Semir Stilić z kolei próbował zaskoczyć bramkarza rywala strzałami z dystansu, ale Marco Wolfli za każdym razem interweniował z powodzeniem.

Wreszcie w 63. minucie Stilić idealnym podaniem obsłużył Kriwca i Białorusin wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, doprowadzając do remisu.

Niestety, lechici cieszyli się z wyrównania zaledwie przez kwadrans. W 78. minucie Ammar Jemal wykorzystał zmieszanie w polu karnym poznaniaków i z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki.

W ostatniej minucie szansę na doprowadzenie do remisu miał Bartosz Ślusarski, który jednak uderzając piłkę zza pola karnego, posłał ją nad poprzeczką.

Lech Poznań - Young Boys Berno 1:2 (0:1)

Bramki: 63. Kriwiec - 32. Ntsama, 78. Jemal.

Lech Poznań (I połowa): Burić - Wojtkowiak, Bosacki, Wołąkiewicz, Gancarczyk - Możdżeń, Injac, Bandrowski, Zapotoka, Ślusarski - Rudņevs.