Lechici wygrali z Krzywym Rogiem

Na zakończenie zgrupowania w tureckim Belek piłkarze Lecha Poznań pokonali zespół Krywbasu Krzywy Róg 2:1. Oba gole zdobył Tomasz Mikołajczak, który otrzymał w meczu też czerwoną kartkę.

Początkowo rywalem Kolejorza miał być Dnipro Dniepropietrowsk, ale w ostatniej chwili Ukraińcy odwołali swój udział w ty meczu. Na szczęście udało się znaleźć innego rywala także z Ukrainy – Krywbas Krzywy Róg.

Spotkanie zaczęło się od piorunującego uderzenia poznaniaków. Już w pierwszej minucie po podaniu Siergieja Kriwca Tomasz Mikołajczak wpadł w pole karne rywali, ograł dwóch obrońców i po chwili umieścił piłkę w siatce.

Z prowadzenia lechici nie cieszyli się zbyt długo, gdyż już cztery minuty później Ukraińcy wyrównali. Po rzucie rożnym Jasmina Buricia pokonał strzałem głową Jurij Szturko. Rywale w dalszej części spotkania udowadniali, że to właśnie stałe fragmenty gry są ich najgroźniejszą bronią i w kilku sytuacjach byli bardzo bliscy zdobycia drugiej bramki.

W 41. minucie to jednak Kolejorz znów wyszedł na prowadzenie. Kriwiec dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, Robert Lewandowski głową zgrał piłkę do Tomasza Mikołajczaka, a ten z najbliższej odległości zdobył swojego drugiego gola w tym meczu.

Tuż przed przerwą za uderzenie łokciem Mikołajczaka z boiska wyleciał Mladen Bartulović. Zgodnie z przedmeczową umową obu trenerów jego miejsce zajął jednak inny zawodnik.

W 65 minucie czerwoną kartkę obejrzał z kolei... Mikołajczak. Sędzia uznał, że napastnik Kolejorza próbował wymusić rzut karny i ukarał go żółtą kartką, a ponieważ była to druga taka kara dla piłkarza, musiał zejść z boiska. Podobnie jak w przypadku Bartulovicia, jego miejsce zajął jednak jeden z rezerwowych.

Choć Kolejorz miał jeszcze kilka okazji do podwyższenia rezultatu, wynik już się nie zmienił. W spotkaniu tym dwóch piłkarzy Lecha musiało przedwcześnie opuścić boisko z powodu urazów. W 12. minucie Manuel Arboleda zszedł z powodu bólu łydki, w przerwie z powodu kłopotów z mięśniem dwugłowym zmieniono także Dimitrije Injaca, a pod koniec spotkania w jednym ze starć ucierpiał Jasmin Burić. Na razie jednak nie wiadomo, jak poważnych urazów nabawili się zawodnicy.

Mecz z Krywbasem był ostatnim akcentem zgrupowania Kolejorza w Belek. Od piątku drużyna będzie trenować w Poznaniu.

Lech Poznań - Krywbas Krzywy Róg 2:1 (2:1)

Bramki: 1., 41. Mikołajczak - 5. Szturko

Żółte kartki: Mikołajczak, Wojtkowiak, Tanevski – Bartulović
Czerwone kartki: Mikołajczak (druga żółta kartka) - Mladen Bartulović (druga żółta kartka)

Lech: Burić (78. Kotorowski) - Wojtkowiak (71. Ratajczak), Bosacki, Arboleda (12. Tanevski),Djurdjević (65. Gancarczyk) - Kriwiec, Injac (46. Możdżeń), Zapotoka (59. Drygas), Stilić - Lewandowski (46. Bereszyński), Mikołajczak (65. Szałek).