Artykuł sponsorowany

(© arch. Certus)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dokładnie 20 lat temu, 7-go stycznia 1992 roku w Poznaniu zaczęła się historia pierwszego wielospecjalistycznego szpitala prywatnego w Polsce – Prywatnej Lecznicy Certus.

Do funkcji szpitala z ambulatorium został przebudowany budynku dawnej bursy szkolnej. Konieczny był kapitalny remont, jak również zakup niezbędnego sprzętu.
Do dyspozycji pierwszych pacjentów były sale jedno i dwuosobowe, każda z własnym węzłem sanitarnym, radiem, telewizorem i telefonem. Tak jest do tej pory.

Jednak sale znacznie się zmieniły. Większość w ciągu ostatnich dwóch lat przeszła kapitalny remont obejmujący m.in. położenie specjalnych posadzek żywicznych ułatwiających utrzymanie czystości czy wymianę wyposażenia, w tym odbiorników telewizyjnych.

Od 1 stycznia 1999 roku, gdy weszła w życie reforma systemu zdrowotnego wprowadzająca powszechne ubezpieczenie zdrowotne, Certus nieprzerwanie posiada podpisane umowy na lecznictwo szpitalne, najpierw z Wielkopolską Kasą Chorych, a obecnie z Wielkopolskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ. Dzięki temu każda ubezpieczona osoba może skorzystać z oferty placówki w zakresie, w jakim ma ona aktualnie podpisane umowy z NFZ.

Rok 2003 był rokiem niezwykle ważnym w działalności firmy. Po długich i żmudnych przygotowywaniach w Certusie odbył się audyt przeprowadzony przez firmę TUV Rheinland zakończony przyznaniem certyfikatu systemy zarządzania jakością zgodnie z normą ISO 9001:2000. "Naszym celem jest rozwijanie działalności na rynku usług medycznych jako szpitala wiarygodnego i dbającego o odpowiedni poziom jakości świadczonych usług" – brzmi polityka jakości firmy. Od tego czasu Certus przeszedł pomyślnie kilka corocznych audytów sprawdzających prawidłowość realizacji zapisów dokumentacji ISO.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!