Szóstego czerwca, po raz trzynasty, pola pod Lednicą wypełnią się szczelnie młodymi ludźmi. W naszym serwisie specjalnym znajdziecie wszelkie informacje dotyczące tegorocznego czuwania.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Myślą przewodnią tegorocznego spotkania pod Bramą-Rybą, na które co roku zjeżdża około 100 tysięcy młodych ludzi, jest czas i jego przemijanie. Hasło trzynastej Lednicy brzmi "Rozpoznaj czas!".

W związku z tematem Lednicy 2009, wszystkie osoby, które 6 czerwca przybędą pod Bramę-Rybę otrzymają Lednicką Liturgię Godzin. Jest to kapłański brewiarz zawierający Jutrznię i Nieszpory.

Podczas tegorocznego spotkania, refleksji nad czasem i jego przemijaniem, oddawać się będą nie tylko młodzi Polacy. Zaproszenie na tegoroczną Lednicę otrzymała od o. Jana Góry młodzież z całej Europy.

- Tegoroczna Spotkanie Lednickie będzie szczególne i wyjątkowe. Zaprosiliśmy na spotkanie młodych z całej Europy, aby wspólnie z nami wybrali Chrystusa w swoim języku i pod swoim sztandarem. A zatem będzie to Lednica międzynarodowa, europejska. Jeśli nawet nie uda się nam zaprosić delegacji ze wszystkich krajów, to przynajmniej nasze serca będą otwarte na wszystkich - napisał organizator Lednicy w oficjalnym zaproszeniu.

Spotkania na Polach Lednickich odbywają się regularnie od 1997 r. Pierwsze miało miejsce podczas pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.

Poniżej przedstawiamy przydatne informacje dotyczące tegorocznego spotkania m.in. program czuwania oraz porady organizatorów.


Serwis stale aktualizowany: dodaj do ulubionych


Lednica 2009: Młodzież czuwała w deszczu

W strugach deszczu przechodzili przez Bramę III Tysiąclecia uczestnicy XIII Spotkania Młodych. Na Lednicę przyjechało w tym roku ponad 75 tysięcy osób z Polski i Europy.Jedzie pociąg z daleka... na Lednicę

Wielu młodych ludzi dotrze na Spotkania Młodych na Lednicy specjalnym pociągiem Święty Jacek. Z pielgrzymami pojedzie nasz dziennikarz. Śledźcie relację z przejazdu na MMPoznan.pl.Lednica 2009: Jak dojechać, co zabrać - nasz poradnik

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Polach Lednickich to przede wszystkim wydarzenie religijne. Ale również kilkugodzinna wyprawa, do której warto solidnie się przygotować.


Zobacz program czuwania na Polach Lednickich

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!