Julian Tuwim: Jak nazywa się jabłko, którym Ewa skusiła Adama?... Diabłuszko! Najpopularniejsze żarty z rozdziału o pierwszych rodzicach. Z Księgi Rodzaju: Bóg stworzył człowieka z prochu ziemi i umieścił go w ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Julian Tuwim: Jak nazywa się jabłko, którym Ewa skusiła Adama?... Diabłuszko! Najpopularniejsze żarty z rozdziału o pierwszych rodzicach.Z Księgi Rodzaju: Bóg stworzył człowieka z prochu ziemi i umieścił go w ogrodzie Eden, w którym rosło drzewo poznania, dobra i zła. Bóg zakazał Adamowi jeść owoce z tego drzewa… Potem Bóg stworzył mu kobietę. Rajski wąż namówił ją… Wszyscy wiemy, co było dalej.Ta jedyna

Adam i Ewa spacerują po raju.

- Kochasz mnie? - pyta Ewa.

Na to Adam z irytacją w głosie:

- A kogóż innego mógłbym kochać!Po stworzeniu pięknego mężczyzny…

Pan Bóg stworzył jeszcze pięknego kota, pięknego psa, piękne ptaki i piękne ryby, a potem spojrzał na Adama i widząc smutek w jego oczach, stworzył kobietę. Gdy stworzył, przyjrzał się jej dokładnie, podrapał z troską po siwej brodzie i rzekł:

- A ty to całe życie będziesz się musiała malować.Najprawdziwsza prawda o stworzeniu mężczyzny

Pan Bóg ulepił Adama z popiołu ziemi. Gdy ulepił, rzekł:

- No, skończony głupek!

Ale przyjrzał mu się i zauważył natychmiast, że mężczyźnie brakuje ucha, kawałka nosa i nogi. Wziął się więc znów do roboty, dolepił szybko co trzeba i skonstatował:

- No, kompletny idiota!

Przypomniał Jan Kozak z MikołowaPiękna i głupia

Pewnego dnia, gdy Adam dobrze już poznał Ewę, spotkawszy Pana Boga, zapytał:

- Dlaczego ona taka piękna?

- Żebyś ją kochał - odpowiedział Bóg.

- A dlaczego taka głupia?!

- Żeby ciebie kochała!Ostatnia noc

A gdy już Pan Bóg stworzył Ewę, a było to późnym wieczorem, to poszedł był do Adama, który właśnie kładł się do snu i rzekł:

- Jutro przedstawię ci towarzyszkę twego życia. A teraz śpij, mój synu, bowiem jest to ostatnia noc, podczas której będziesz mógł spać spokojnie.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!