Leszek Miller Leszek Miller

Leszek Miller (© Grzegorz Dembiński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dyrekcja Gimnazjum nr 24 na Ratajach i rodzice zaprosili Leszka Millera. Radni protestują. - To z nami i prezydentem powinni o tym rozmawiać - mówią

Leszek Miller w czwartek odwiedzi Poznań. Szef SLD w stolicy Wielkopolski będzie uczestniczył o godzinie 16.30 w spotkaniu zorganizowanym przez dyrekcję Gimnazjum nr 24 na Ratajach. Najlepszego rozwiązania dla miejskiej oświaty były premier będzie szukał w towarzystwie Krystyny Łybackiej, Leszka Aleksandrzaka i... no właśnie. Na spotkanie, poza parlamentarzystami SLD, nie zaproszono żadnego posła z innego ugrupowania.

- Zaproszenie skierowane do Leszka Millera było poparte pięcioma tysiącami podpisów - tłumaczy Krystyna Łybacka, posłanka SLD. - To właśnie duża liczba podpisów przekonała Millera do uczestnictwa w tym spotkaniu.

Czytaj także: Więcej miejsc w poznańskich żłobkach [WIDEO]

- To skandal - grzmią poznańscy radni. Ich zdaniem sprawy związane z restrukturyzacją poznańskich szkół powinny być omawiane z nimi i władzami miasta. - To powinna być merytoryczna rozmowa, a nie polityczna agitacja - mówi Marek Sternalski z PO. Z kolei Wojciech Wośkowiak z PRO zastanawia się , co Leszek Miller wie o poznańskich szkołach?

Dyrekcja szkoły zapewnia, że spotkanie ma być próbą znalezienia rozwiązania, które pomoże szkole przetrwać. Radni w to nie wierzą. I na to spotkanie się nie wybierają. Będą za to od godziny 14 uczestniczyć w obradach komisji oświaty, na której rozpatrywane będą dalsze losy Gimnazjum nr 24.

Czytaj więcej na stronie "Głosu Wielkopolskiego"

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

janek (gość)

skoro szkoł są w dyspozycji i na utrzymaniu miasta to jak najbardziej rajcy i mieszkańcy powinni decydować , kalkulować i wybierać najlepsze rozwiązania . Dobrze ,że ludzie polityki chcą pomóc w rozwiązaniu problemu ,dlatego ,że nie zawsze będąc na bieżąco widzi się inne rozwiązania . Leszek Miller to czołowy nasz polityk , były Premier , który wprowadził nas do Unii itp.itd.
oburzyły mnie jednak wypowiedzi radnego Sternalskiego Marka , który pomimo iż reprezentuje moją opcje to jednak chyba moc władzy i to ,że PO lideruje zsodowiło jego móżdżek .Tyle buty , pychy i ironi dawno nie spotkałem . Jak można kpić w ten sposób w tak lokalnej sprawie , przywołując gen.Jaruzelskiego czy Kiszczaka . Cechą ta charakteryzują się osobniki słabe i podłe , wie ,że nie da rady przecwnikowi to chociaż go opluje , fe i nie ładnie panie Sternalski , więcej pokory i kultury !!!!!

zenon (gość)

Radni zamiast plaka, ze to skandal itp powinni sie zastanowic na soba i nad tym co przyniosly dotychczasowe rozmowy z nimi i prazydentem na temat likwidowanych szkol i przedszkoli.

Nie to, ze wierze, ze Miller uratuje szkole, ale radni (zwlaszcza PO) na pewno by jej nie uratowalim gdy tylko dowiedzieliby sie, ze zamykajac ja mozna zaoszczedzic X zlotych i dzieki temu miec Y nowych posadek.