Policjanci zatrzymali 17-latka, który w ostatnich trzech latach kilkanaście razy włamywał się do mieszkań w Lesznie i w gminie Włoszakowice.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Chłopak prawie zawsze działał w dzień. Wybierał mieszkania, w których - jak mu się wydawało - nie było domowników. Nie zabierał wiele - przeważnie przywłaszczał sobie pieniądze i telefony komórkowe. Wpadł przypadkiem podczas ostatniego włamania w Lesznie. Nie zauważył, że w mieszkaniu jest właściciel. Ten zaniepokojony szmerami dochodzącymi od drzwi przyczaił się i obserwował. Zauważył 17-latka, kiedy szperał w odzieży pozostawionej na wieszakach i przeszukiwał kuchenne szafki. Właściciel zadzwonił na policję. Rozmowę musiał usłyszeć także włamywacz, bo rzucił się do ucieczki. Domownik wybiegł za nim i za kołnierz przyprowadził do mieszkania, gdzie po chwili pojawili się także mundurowi.

Chłopak pochodzi z Włoszakowic i był już kilkakrotnie karany jeszcze jako nieletni. Na komisariacie przyznał się, że od 2007 roku dokonał dziewięciu włamań. Tylko w pięciu wypadkach udało mu się coś ukraść. Grozi mu teraz nawet 10 lat więzienia.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!