Jaki bilet W Poznaniu dostępnych jest kilka rodzajów biletów. Te najbardziej popularne to bilety jednorazowe czasowe (na przykład 15-minutowe, półgodzinne, godzinne).

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Jaki bilet W Poznaniu dostępnych jest kilka rodzajów biletów. Te najbardziej popularne to bilety jednorazowe czasowe (na przykład 15-minutowe, półgodzinne, godzinne). Każdy z nich ważny jest od skasowania przez tyle minut, ile jest na nim nadrukowane.

Osoby, które chcą częściej korzystać z komunikacji miejskiej, mogą się zdecydować na bilety okresowe. W ofercie poznańskie MPK są sieciówki (obowiązują na linie dzienne i nocne) miesięczne, trzymiesięczne, półroczne i roczne oraz takie na 10 miesięcy.
Podróżować można też z biletem dobowym, trasowym czy przystankowym.

Gdzie kupić?

Bilety dostępne są w większości kiosków, punktach ZTM oraz w biletomatach.
Automatów biletowych jest 40. Stoją na przystankach: Aleje Solidarności, Arciszewskiego, AWF, Bałtyk, Białczańska, Bułgarska, Dębiec, Dworzec PKS, Dworzec Główny, Dworzec Zachodni, Głogowska/Hetmańska, Fredry, Górczyn, Ogrody, Jasna, Junikowo, Kórnicka, Krańcowa, Kurpińskiego, Lechicka/Poznań Plaza, Małe Garbary, Półwiejska, Marcelińska, Miłostowo, Jana III Sobieskiego, pl. Bernardyński, pl. Cyryla Ratajskiego, Port Lotniczy Ławica, Starołęka, Szpitalna, Szymanowskiego, Słowiańska, Światopełka, św. Marcin, Traugutta, Wrocławska, Wilczak oraz na rondach: Rataje, Solidarności, Starołęka.

Planuj podróż

Zarówno poznańskie MPK, jak i Zarząd Transportu Miejskiego, udostępniają na swoich stronach internetowych planery podróży.
Program służy do zaplanowania podróży tramwajami i autobusami miejskimi. Wystarczy, że wpiszemy miejsce, w którym się znajdujemy oraz to, do którego chcemy dojechać. Program zapyta nas także o planowany (mniej więcej) czas podróży i automatycznie poda nam trasę przejazdu i wszystkie możliwe przesiadki.
Dostępne są dwa planery. Jeden znajdziemy na stronie MPK (www.mpk.poznan.pl) drugi – na stronie internetowej ZTM-u (www.ztm.poznan.pl). Korzystanie z urządzeń jest oczywiście bezpłatne.

Zmiany tras

Na stronie obok publikujemy schemat linii autobusowych. Warto pamiętać, że dzisiaj rusza remont ulicy Żeromskiego i autobusy czterech linii (numer 82, 91, 93 i 95) będą przez 2 miesiące kursowały objazdami. Autobusy te pojadą ulicą św. Wawrzyńca.
O wszystkich zmianach w komunikacji miejskiej MPK informuje pasażerów. Wywiesza odpowiednie informacje na wiatach i w pojazdach i umieszcza je na swojej stronie internetowej: www.mpk.poznan.pl.

Uczelnie państwowe i linie tramwajowe w Poznaniu - zobacz mapę

Jazda nocą

W Poznaniu kursuje jeden tramwaj nocny i 21 autobusów nocnych. Najbardziej popularne są te, które wyjeżdżają z ronda Kaponiera i rozwożą poznaników po całym mieście. Dlatego podajemy godziny odjazdu nocnych autobusów właśnie z Kaponiery. Większość z nich (231, 232, 233, 236, 237, 238, 252) wyjeżdża z ronda Kaponiera o godz. 23. Wyjątkami są 246 (o godz. 23.30), oraz 251 wyjeżdżający o godz. 23, ale z przystanku Bałtyk. Większość jeździ co pół godziny.

- 231 kursuje na Starołękę co pół godziny. Ostatni wyjazd z Kaponiery jest o godz. 5 (w sobotę o 6).
- Autobusy linii 232 kursują na os. Rusa (niektóre zajeżdżają pod Kinepolis). Ostatni kurs z ronda Kaponiera jest o godz. 4.30 (w sobotę o 6).
- 233 do Zielińca (wybrane do ul. Mogileńskiej). Ostatni wyjazd z Kaponiery o 4.30 (w sobotę o 6).
- 236 na Strzeszyn. Ostatni wyjazd z Kaponiery o godz. 4 (w sobotę o 6). Kursuje co godzinę.
- Autobusy 237 do Koziegłów (przy zakładach drobiarskich). Ostatni kurs z ronda Kaponiera o godz. 4 (w sobotę o 6).
- 238 jeździ na osiedle Orła Białego. Ostatni kurs z ronda Kaponiera jest o godz. 4.30 (w soboty o 6).
- 252 jeździ na ul. Kaczą. Ostatni kurs z Kaponiery jest o godz. 4.30 (w soboty o 6).
- 246 jeździ na ul. Literacką. Pierwszy kurs o 23.30. Ostatni kurs z Kaponiery jest o godz. 4.30 (w soboty o 5.30). Kursuje co godzinę.
- 251 jeździ na osiedle Kwiatowe. Ostatni kurs z Bałtyku jest o godz. 4.30 (w soboty o 6).
- Tramwaj N21 jeździ co pół godziny. Pierwszy wyjazd z Kaponiery o godz. 23. Ostatni – o godz. 4 (w soboty o godz. 5). Pierwszy odjazd z osiedla Sobieskiego o godz. 23.35, ostatni – o godz. 4.35 (w soboty o godz. 5.35).
Tramwaj nie kursuje w nocy z poniedziałku na wtorek.

Równie popularne mogą być wśród studentów autobusy wyjeżdżające sprzed Dworca Głównego PKP. Większość kursuje co pół godziny.
- 234 jeździ na osiedle Batorego. Pierwszy sprzed dworca wyjeżdża o godz. 23.21, ostatni – o godz. 4.51 (w soboty o 6.21).
- 235 jeździ na osiedle Sobieskiego. Pierwszy wyjeżdża o godz. 22.56, ostatni – o godz. 4.26 (w soboty o 5.26).
- 239 jeździ do Kiekrza. Pierwszy sprzed dworca wyjeżdża o godz. 22.55, ostatni – o godz. 4.25 (w soboty o 5.55).
- 240 jeździ na ul. Kaczą (co godzinę!). Pierwszy sprzed dworca wyjeżdża o godz. 22.59, ostatni – o godz. 4.59 (w soboty o 5.59).
- 242 jeździ na Ławicę (co godzinę). Pierwszy wyjeżdża o 23.29, ostatni – o 3.29 (w soboty o 4.29).
- 243 jeździ na osiedle Dębina. Pierwszy sprzed Dworca Głównego wyjeżdża o godz. 22.59, ostatni – o godz. 4.29 (w soboty o 5.59).


Linie autobusowe w Poznaniu - zobacz mapę

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!