Jaki bilet W Poznaniu dostępnych jest kilka rodzajów biletów. Te najbardziej popularne to bilety jednorazowe czasowe (na przykład 15-minutowe, półgodzinne, godzinne).

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Jaki bilet W Poznaniu dostępnych jest kilka rodzajów biletów. Te najbardziej popularne to bilety jednorazowe czasowe (na przykład 15-minutowe, półgodzinne, godzinne). Każdy z nich ważny jest od skasowania przez tyle minut, ile jest na nim nadrukowane.

Osoby, które chcą częściej korzystać z komunikacji miejskiej, mogą się zdecydować na bilety okresowe. W ofercie poznańskie MPK są sieciówki (obowiązują na linie dzienne i nocne) miesięczne, trzymiesięczne, półroczne i roczne oraz takie na 10 miesięcy.
Podróżować można też z biletem dobowym, trasowym czy przystankowym.

Gdzie kupić?

Bilety dostępne są w większości kiosków, punktach ZTM oraz w biletomatach.
Automatów biletowych jest 40. Stoją na przystankach: Aleje Solidarności, Arciszewskiego, AWF, Bałtyk, Białczańska, Bułgarska, Dębiec, Dworzec PKS, Dworzec Główny, Dworzec Zachodni, Głogowska/Hetmańska, Fredry, Górczyn, Ogrody, Jasna, Junikowo, Kórnicka, Krańcowa, Kurpińskiego, Lechicka/Poznań Plaza, Małe Garbary, Półwiejska, Marcelińska, Miłostowo, Jana III Sobieskiego, pl.
∨ Czytaj dalej

Bernardyński, pl. Cyryla Ratajskiego, Port Lotniczy Ławica, Starołęka, Szpitalna, Szymanowskiego, Słowiańska, Światopełka, św. Marcin, Traugutta, Wrocławska, Wilczak oraz na rondach: Rataje, Solidarności, Starołęka.

Planuj podróż

Zarówno poznańskie MPK, jak i Zarząd Transportu Miejskiego, udostępniają na swoich stronach internetowych planery podróży.
Program służy do zaplanowania podróży tramwajami i autobusami miejskimi. Wystarczy, że wpiszemy miejsce, w którym się znajdujemy oraz to, do którego chcemy dojechać. Program zapyta nas także o planowany (mniej więcej) czas podróży i automatycznie poda nam trasę przejazdu i wszystkie możliwe przesiadki.
Dostępne są dwa planery. Jeden znajdziemy na stronie MPK (www.mpk.poznan.pl) drugi – na stronie internetowej ZTM-u (www.ztm.poznan.pl). Korzystanie z urządzeń jest oczywiście bezpłatne.

Zmiany tras

Na stronie obok publikujemy schemat linii autobusowych. Warto pamiętać, że dzisiaj rusza remont ulicy Żeromskiego i autobusy czterech linii (numer 82, 91, 93 i 95) będą przez 2 miesiące kursowały objazdami. Autobusy te pojadą ulicą św. Wawrzyńca.
O wszystkich zmianach w komunikacji miejskiej MPK informuje pasażerów. Wywiesza odpowiednie informacje na wiatach i w pojazdach i umieszcza je na swojej stronie internetowej: www.mpk.poznan.pl.

Uczelnie państwowe i linie tramwajowe w Poznaniu - zobacz mapę

Jazda nocą

W Poznaniu kursuje jeden tramwaj nocny i 21 autobusów nocnych. Najbardziej popularne są te, które wyjeżdżają z ronda Kaponiera i rozwożą poznaników po całym mieście. Dlatego podajemy godziny odjazdu nocnych autobusów właśnie z Kaponiery. Większość z nich (231, 232, 233, 236, 237, 238, 252) wyjeżdża z ronda Kaponiera o godz. 23. Wyjątkami są 246 (o godz. 23.30), oraz 251 wyjeżdżający o godz. 23, ale z przystanku Bałtyk. Większość jeździ co pół godziny.

- 231 kursuje na Starołękę co pół godziny. Ostatni wyjazd z Kaponiery jest o godz. 5 (w sobotę o 6).
- Autobusy linii 232 kursują na os. Rusa (niektóre zajeżdżają pod Kinepolis). Ostatni kurs z ronda Kaponiera jest o godz. 4.30 (w sobotę o 6).
- 233 do Zielińca (wybrane do ul. Mogileńskiej). Ostatni wyjazd z Kaponiery o 4.30 (w sobotę o 6).
- 236 na Strzeszyn. Ostatni wyjazd z Kaponiery o godz. 4 (w sobotę o 6). Kursuje co godzinę.
- Autobusy 237 do Koziegłów (przy zakładach drobiarskich). Ostatni kurs z ronda Kaponiera o godz. 4 (w sobotę o 6).
- 238 jeździ na osiedle Orła Białego. Ostatni kurs z ronda Kaponiera jest o godz. 4.30 (w soboty o 6).
- 252 jeździ na ul. Kaczą. Ostatni kurs z Kaponiery jest o godz. 4.30 (w soboty o 6).
- 246 jeździ na ul. Literacką. Pierwszy kurs o 23.30. Ostatni kurs z Kaponiery jest o godz. 4.30 (w soboty o 5.30). Kursuje co godzinę.
- 251 jeździ na osiedle Kwiatowe. Ostatni kurs z Bałtyku jest o godz. 4.30 (w soboty o 6).
- Tramwaj N21 jeździ co pół godziny. Pierwszy wyjazd z Kaponiery o godz. 23. Ostatni – o godz. 4 (w soboty o godz. 5). Pierwszy odjazd z osiedla Sobieskiego o godz. 23.35, ostatni – o godz. 4.35 (w soboty o godz. 5.35).
Tramwaj nie kursuje w nocy z poniedziałku na wtorek.

Równie popularne mogą być wśród studentów autobusy wyjeżdżające sprzed Dworca Głównego PKP. Większość kursuje co pół godziny.
- 234 jeździ na osiedle Batorego. Pierwszy sprzed dworca wyjeżdża o godz. 23.21, ostatni – o godz. 4.51 (w soboty o 6.21).
- 235 jeździ na osiedle Sobieskiego. Pierwszy wyjeżdża o godz. 22.56, ostatni – o godz. 4.26 (w soboty o 5.26).
- 239 jeździ do Kiekrza. Pierwszy sprzed dworca wyjeżdża o godz. 22.55, ostatni – o godz. 4.25 (w soboty o 5.55).
- 240 jeździ na ul. Kaczą (co godzinę!). Pierwszy sprzed dworca wyjeżdża o godz. 22.59, ostatni – o godz. 4.59 (w soboty o 5.59).
- 242 jeździ na Ławicę (co godzinę). Pierwszy wyjeżdża o 23.29, ostatni – o 3.29 (w soboty o 4.29).
- 243 jeździ na osiedle Dębina. Pierwszy sprzed Dworca Głównego wyjeżdża o godz. 22.59, ostatni – o godz. 4.29 (w soboty o 5.59).


Linie autobusowe w Poznaniu - zobacz mapę

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!