ŁKS – PBG Basket 56:83: Kulig na 100 procent!

Damian kulig
Damian kulig archiwum/eM
Świetna druga połowa sprawiła, że poznańscy koszykarze pewnie pokonali w Łodzi ŁKS. Aż 29 punktów zdobył dla PBG Basket Damian Kulig.

ŁKS to ostatnia drużyna Tauron Basket Ligi, więc faworytem poniedziałkowego meczu był zespół PBG Basket Poznań. Poznaniacy pierwszą kwartę wygrali co prawda 19:14, ale do przerwy był remis po 34. Zadecydowała o tym fatalna skuteczność w drugiej kwarcie i wręcz znakomita gospodarzy, zwłaszcza Jakuba Dłuskiego.

Na szczęście podopieczni Miliji Bogicevicia trzecią kwartę zaczęli zdecydowanie lepiej skoncentrowani. Udało im się zneutralizować Dłuskiego, a na dodatek poprawili skuteczność. Nie do zatrzymania dla łodzian był zwłaszcza Damian Kulig. Już po pół godzinie PBG Basket prowadził 61:48.

Ostatnia kwarta to już było dobicie rywala – w ciągu ostatnich 10 minut poznaniacy zdobyli 22 punkty przy zaledwie 8 „oczkach” ŁKS-u. W efekcie całe spotkanie zakończyło się wygraną zespołu z Poznania 83:56. Aż 29 punktów zdobył Damian Kulig, który w całym meczu nie oddał ani jednego niecelnego rzutu!

Już w najbliższy czwartek poznaniaków czeka arcyciekawy pojedynek u siebie z Anwilem Włocławek. Spotkanie zostanie rozegrane o godz. 19 w Arenie, a bilety na to spotkanie kosztują tylko 2 zł.

ŁKS Łódź - PBG Basket Poznań 56:83

Kwarty: 14:19, 20:15, 14:27, 8:22.

ŁKS:
Dłuski 20, Malesa 14, Sulima 10, Bartoszewicz 4, Kenig 4, Szczepaniak 2, Krajewski 2, Trepka 0, Salamonik 0.

PBG Basket:
Kulig 29, Comagić 17, Micić 14, Smorawiński 7, Bartosz 6, Nikolić 4, Parzeński 1, Nowak 0, Filarowski 0, Milczyński 0.

Pomóż zapełnić Arenę – bilety na mecze PBG Basket po 2 złote!

Dwa najbliższe mecze koszykarze PBG Basket rozegrają w hali Arena. Władze klubu zachęcają do kibicowania symbolicznymi cenami biletów.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0