(© LGD Puszcza Notecka)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Lokalna Grupa Notecka Puszcze Notecka zachęca mieszkańców powiatu międzychodzkiego do współpracy przy tworzeniu Lokalnej Strategii Działania. Jak to zrobić?

Lokalna Grupa Działania „Puszcza Notecka” przygotowuje się do działań w związku z nową perspektywą unijną. Lokalna Strategia Rozwoju 2014 – 2020 ma stanowić podstawę do wyznaczenia kierunków działania. Nim jednak zostanie uchwalona LGD Puszcza Notecka wychodzi naprzeciw mieszkańcom obszaru, na którym działa. Słucha wskazówek, zbiera pomysły, aby dokonać ich weryfikacji i podjąć próbę wpisania w dokumenty operacyjne dla regionu i kraju. Stąd też szereg spotkań, które rozpoczną się 26 sierpnia w Ostrorogu.

Kolejne zaplanowane zostały w gminach powiatu międzychodzkiego. 2 września między godziną 10 a 14 przedstawiciele LGD Puszcza Notecka będą czekać na mieszkańców w Gminnym Ośrodku Kultury w Chrzypsku Wielkim, 9 września także w godzinach 10 – 14 w Urzędzie Gminy Kwilcz, 25 września w tych godzinach konsultacje będą odbywać się w Urzędzie Gminy Międzychód, a 30 września Lokalna Grupa Działania Puszcza Notecka zaprasza do Sierakowskiego Ośrodka Kultury. Jak wyjaśnia wiceprezes Lokalnej Grupy Działania Irena Wojciechowska konsultacje te mają ułatwić analizę obszaru.

Czytaj także:
>> Lokalna Grupa Działania Puszcza Notecka na otwarciu Centrum


– Wyniki badania pozwolą na dokonanie oceny dotychczasowych działań Lokalnej Grupy Działania Puszcza Notecka, a także umożliwią wskazanie słabych i mocnych stron współpracy w ramach partnerstwa. Bardzo prosimy o aktywny udział w opracowaniu nowej Lokalnej Strategii Rozwoju między innymi poprzez: uczestnictwo w spotkaniach w każdej z gmin partnerskich, wypełnienie ankiet oraz wypełnienie arkusza pomysłu. Państwa uwagi i opinie posłużą do zdiagnozowania celów i zadań Lokalnej Strategii, oraz będą odpowiedzią na potrzeby oraz oczekiwania mieszkańców – zapewnia Irena Wojciechowska.
Przypominamy, że LGD funkcjonuje na terenie czterech gmin powiatu międzychodzkiego i czterech gmin powiatu szamotulskiego: Wronki, Ostroróg, Obrzycko gm. miejska i gm. wiejska.

Rozmaitości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!