Ubiegły rok dla Misterium Męki Pańskiej w Szamocinie był bardzo dobry. Apostołem Andrzejem był szamociński burmistrz Eugeniusz Kucner, apostoła Filipa zagrał burmistrz Chodzieży Jacek Gursz, wicestarosta Julian ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Ubiegły rok dla Misterium Męki Pańskiej w Szamocinie był bardzo dobry. Apostołem Andrzejem był szamociński burmistrz Eugeniusz Kucner, apostoła Filipa zagrał burmistrz Chodzieży Jacek Gursz, wicestarosta Julian Hermaszczuk był apostołem Jakubem, a w rolę dobrego łotra wcielił się wiceburmistrz Szamocina Piotr H.
W tym roku nieco się zmieniło, z obsady Misterium odeszło kilka osób, a część zastanawia się, czy w nim uczestniczyć. Nie będzie grał między innymi Jacek Gursz.
– Już jesienią zapalnowałem urlop i w czasie, gdy będzie odbywało się Misterium, ja będę przebywał na nartach – tłumaczy i zapewnia, że nie ma w jego rezygnacji żadnych podtekstów. Jeśli w przyszłym roku otrzyma propozycję zagrania , to na pewno skorzysta z okazji.
– Było to niesamowite przeżycie – wspomina.
Kto go zastąpi? Namawiany jest do tej roli nowy sekretarz Urzędu Miasta i Gminy w Szamocinie Andrzej Piętka. Na razie się waha.
Największy jednak problem jest z łotrami. Obaj bowiem mają wyroki sądowe. I choć nie są one prawomocne, to jednak jakoś udział w Misterium tych osób jest różnie postrzegany.
Zajmujący się obsadą w Misterium Dariusz Rybarczyk – grający także postać Jezusa – mówi, że Piotr H. – były zastępca burmistrza grający dobrego łotra (dodatkowo jest zamieszany w finansowe tarapaty w Klubie Sportowym Sokół) i na pewno nie będzie już łotrem. Natomiast Pawłowi H. D. Rybarczyk złożył propozycję zagrania, ale po tym jak wisi na nim nieprawomocny wyrok o składanie fałszywych zeznań nie wie, co zrobić.
– Po obsadzie roli dobrego łotra rozmawiałem z jednym z harcerzy, zastanawia się czy zagrać – mówi Dariusz Rybarczyk. Twierdzi, że wkrótce wszystko powinno się wyjaśnić.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!