Pod Poznaniem w drugiej połowie września odbędzie się kolejna edycja Łyżkonu, czyli konwentu postapokaliptycznego.

Łyżkon to zlot organizowany przez lokalną społeczność miłośników fantastyki postapokaliptycznej, przedstawiającej świat zniszczony globalnym kataklizmem, który znamy m.in z "Mad Maxa", serii gier "Fallout" czy powieści Dmitrija Głuchowskiego "Metro 2033".

- Główną atrakcją imprezy jest trwająca ponad dobę gra fabularna - larp (ang. Live-Action Role Playing) - mówi Paweł Matuszak, jeden z organizatorów Łyżkonu. - Uczestnicy wcielają się w rolę ocalałych z nuklearnej pożogi i odgrywają przygotowane przez siebie postaci. Formuła gry zbliżona jest do improwizowanego teatru, którego uczestnicy w pełni decydują o losach bohaterów. Rozgrywkę dopełniają odpowiednio przygotowane kostiumy i scenografia, a także pojazdy i repliki uzbrojenia - całość wyglądająca jak żywcem wyciągnięta z ekranu filmowego czy świata gier.

Podczas wrześniowego Łyżkonu nie zabraknie rozgrywek sportowych, warsztatów czy imprez tanecznych - wszystkie utrzymane będą w klimacie postapokaliptycznym.

W ubiegłorocznej, pierwszej edycji imprezy wzięło udział ponad 200 uczestników z Polski i zagranicy.

- Zachęcamy do udziału w tegorocznym Łyżkonie wszystkich zainteresowanych i pełnoletnich miłośników postapokalipsy - zaprasza Paweł Matuszak.

Więcej informacji na temat Łyżkonu znaleźć można na stronie www.lyzkon.pl oraz na profilu na Facebooku: www.fb.com/lyzkon.

ŁYŻKON - Poznański konwent postapokaliptyczny


Gdzie? Opuszczona baza rakietowa Mieczewo (powiat poznański, gmina Mosina)
Kiedy? 21 września - 24 września 2017 r.
Bilety - Akredytacje na Łyżkon do 1 września kosztują 50 zł i można je zamawiać przez formularz dostępny TUTAJOBEJRZYJ TAKŻE:
Charlize Theron chciałaby ponownie zagrać postać Furiosy w prequelu "Mad Maxa"


Źródło: Cover Video/x-news

Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!