Legendarna mogileńsko-poznańska grupa - Malarze i Żołnierze - po raz pierwszy od 12 lat zagra na żywo w czasie tegorocznego Festiwalu w Jarocinie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wokalistą Malarzy i Żołnierzy jest Stanisław Holak, ojciec muzyków Kumki Olik: Mateusza i Kuby. Nieprzypadkowo więc specjalny występ Malarzy będzie miał miejsce właśnie w trakcie koncertu Kumki Olik. Na scenie spotkają się dwa pokolenia muzyków: do Kumki dołączą artyści z grupy Malarze i Żołnierze, by wykonać kilka swoich piosenek.

Goście Kumki wystąpią w klasycznym składzie: Stanisław Holak - gitara, wokal; Michał Zybała - perkusja; Witold Niedziejko - saksofon, wokal. Ostatni z muzyków od lat mieszka poza Polską i pojawi się w Jarocinie wyłącznie ze względu na występ!

Malarze i Żołnierze powstali  w 1986 roku. Jedno z pierwszych nagrań - „To nie ja” zarejestrowane w poznańskim studio „Giełda” trafiło do Trójki i Rozgłośni Harcerskiej stając się przebojem. Potem była sesja nagraniowa dla Programu IV Polskiego Radia, z której pochodzi piosenka "Po prostu pastelowe". Stała się ona wielkim, ogólnopolskim przebojem lata 1988. Niedawno w nowej wersji przypomniał ją Grabaż z zespołem Strachy Na Lachy.

Po sukcesie singla zespół Malarze i Żołnierze otrzymał propozycję nagrania płyty od Polskich Nagrań. Piosenki powstały w nowo otwartym studio S-4 na Woronicza w Warszawie pod czujnym okiem Leszka Kamińskiego (materiał z sesji w S-4 ukazał się dopiero w 1998 roku na kasecie magnetofonowej "Po prostu pastelowe" wydanej z okazji 600-lecia Mogilna). Kłopoty personalno-wojskowe zmusiły zespół do zawieszenia działalności. W latach 90. Malarze i Żołnierze dwukrotnie wracali: w roku 1991 oraz 1997, by ostatecznie zakończyć działalność po kilkunastu miesiącach obecności na scenie udokumentowanej EP-ką „Pastelowi Wracają”.

Sprawdź jarociński rozkald jazdy:

Znamy gwiazdy Festiwalu w Jarocinie!

Do rozpoczęcia Festiwalu w Jarocinie pozostały jeszcze dwa miesiące, a my już znamy wstępny program imprezy! Zagrają m.in. Kazik Na Żywo, Czesław Śpiewa, Tilt i brytyjski New Model Army.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!