Maniacka Dziesiątka 2016: 5 tysięcy uczestników biegu [ZDJĘCIA, WYNIKI]

CYP
W sobotę, ulicami Poznania przebiegła Maniacka Dziesiątka. Zwycięzcą organizowanego po raz dwunasty biegu został w tym roku Kenijczyk Edwin Chruiyot Melly z czasem 29 minut. Udział w tegorocznych zawodach wzięło 5 tysięcy osób, czyli maksymalna liczba zakładana przez organizatorów. Zobaczcie zdjęcia!

Maniacką Dziesiątkę organizuje od lat Klub Biegacza "MANIAC". Impreza ma na celu popularyzację biegania, jako najprostszej formy rekreacji fizycznej, propagowanie zdrowego trybu życia i promocję Poznania.

Limit zgłoszeń został w tym roku całkowicie wyczerpany. Do udziału w dwunastej Maniackiej Dziesiątce zgłosiło się przewidywane 5 tys. biegaczy różnej narodowości, płci i w różnym wieku.

Bieg wystartował w południe znad Jeziora Maltańskiego. Jego trasa poprowadzona została kolejno ulicami: Abpa Baraniaka, Berdychowo, Piotrowo, most św. Rocha, Grobla, Wierzbowa, Mostowa, Garbary, Krakowska, Półwiejska, Królowej Jadwigi, Kazimierza Wielkiego, Kórnicka, Piotrowo, Berdychowo, trasa wzdłuż zachodniego i północnego brzegu Jeziora Maltańskiego.

MANIACKA DZIESIĄTKA 2016: WYNIKI

Zwycięzcą biegu został pochodzący z Eldoret w Kenii Edwin Chruiyot Melly. Pokonanie dystansu 10 km zajęło mu równe 29 minut. Tuż za 28-latkiem, na podium uplasowalo się dwóch Polaków: Adam Nowicki z Gostynia (czas: 29 min. 22 sek) oraz zwycięzca zeszłorocznego PKO Poznań Maratonu Emil Dobrowolski (29 min. 27 sek.).

MANIACKA DZIESIĄTKA - ZOBACZ KOMPLETNĄ TABELĘ WYNIKÓW

Zwyciężczynią wśród kobiet była Agnieszka Jerzyk z Leszna (33 min. 51 sek.). Drugie miejsce zajęła Sofiya Yarenchuk (34 min. 08 sek.), a trzecie Ewelina Paprocka (34 min. 21 sek.).

Maniacka Dziesiątka 2016

Uczestników 12. Maniackiej Dziesiątki dopingowali bliscy oraz zespoły muzyczne występujące na czterech przystankach trasy. Każdy, kto ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal XII. Maniackiej Dziesiątki. Te w kolorze złotym trafiły do pierwszych stu osób na mecie. Biegacze, którzy zajęli miejsca w przedziale 101-500 otrzymali srebrne wyróżnienie, natomiast reszta - brązowe.