Maria Taylor Maria Taylor

Maria Taylor

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wyobraźcie sobie, że pracujecie nad słowami piosenki do nowego utowru i nagle swoją pomoc oferuje wam... Michael Stipe. Taka sytuacja przydarzyła się Marii Taylor - wokalistce, która wystąpi w środę w Poznaniu.

- Znaliśmy się z Athens, rodzinnego miasta R.E.M. w którym mieszkałam w latach 90. Bywałam tam co jakiś czas i spotkaliśmy się akurat, gdy pracowałam nad skończeniem jednej z piosenek. "Może potrzebujesz pomocy przy dokończeniu tekstu?" - zapytał Michael i spędziliśmy w efekcie nad tym całą noc, kończąc piosenkę o szóstej rano. To było pamiętne wydarzenie - wspominała Maria w wywiadzie dla pisma "Fader".

Posłuchaj Piosenki Marii z Michaelem Stipe'm:Innym "faktem medialnym", który przydaje splendoru dziewczynie z Alabamy, jest jej udział w nagraniu "Great Escape", na płycie gwiazdy elektronicznego popu Moby’ego.

Byłoby jednak niesprawiedliwe rekomendować jej koncert tylko z powodu incydentalnej współpracy z gwiazdami pierwszej wielkości. Obdarzona interesującym (przypominającym nieco Sheryl Crow) głosem wokalistka umiejętnie odnajduje się w stylistyce intrygująco zaaranżowanego akustycznego rocka. Sporo w jej piosenkach nieoczekiwanych partii chóralnych, smyczków i niecodziennych instrumentów.

Na poznańskim koncercie możemy liczyć na autorski wybór z pięciu wydanych dotąd albumów Marii Taylor. Przed Marią zagrają projekty jej przyjaciół: Unbunny i Flare Acoustic Arts League.

Poznań, klub Fabrika (ul. Mokra 5),
środa, 18 stycznia
godzina 20.30, bilety: 25, 35 zł

Więcej informacji na stronie Głosu Wielkopolskiego

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!