ARKUSZE I ODPOWIEDZI z matematyki POZIOM ROZSZERZONY. Matura 10 maja 2013.

MATEMATYKA - POZIOM ROZSZERZONY - ARKUSZ - MATURA 2013

MATEMATYKA - POZIOM ROZSZERZONY - ODPOWIEDZI - MATURA 2013

Linki staną się aktywne, jak będziemy mogli opublikować arkusz i odpowiedzi.

Maturę 2013 pisze ponad 350 tys. osób w Polsce. W Wielkopolsce uprawnionych do egzaminu jest 39 760 z czego po raz kolejny do egzaminu przystąpi 8 221. W samym Poznaniu maturę pisze 9 518 osób.

8 maja uczniowie zdawali matematykę na poziomie podstawowym, 10 maja zmierzą się z zadaniami maturalnymi na poziomie rozszerzonym. Start egzaminu zaplanowano na godz. 9. W tym tekście znajdziecie arkusze i odpowiedzi do matury rozszerzonej z matematyki. Jak tylko materiały z egzaminu będą dostępne, poniższe linki staną się aktywne.

Tu z kolei możecie sprawdzić swoje wyniki z egzaminu maturalnego 2013 na poziomie podstawowym:

MATURA 2013 MATEMATYKA ARKUSZE

MATURA 2013 MATEMATYKA ODPOWIEDZI

 

10 maja chętni napisza również maturę rozszerzoną z polskiego na poziomie rozszerzonym. Początek egzaminu o godz. 14.

Źródło: Matura 2013 z matematyki [poziom rozszerzony]

Arkusze i odpowiedzi do tego sprawdzianu znajdziecie w:

MATURA 2013: JĘZYK POLSKI - ODPOWIEDZI, ARKUSZE - POZIOM ROZSZERZONY, 10.05.2013

 

 

Komentarze (18)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

banal (gość)

lol. ale ciśniecie dziewczynę... z jedej storny ma trochę racji kiedys zdanie matury z matmy rozszerzonej z dobrym wynikiem w pewnym sensie swiadczyło o umiejętnościach dziś mógł ją zdać każdy debil który przejrzał tylko wcześniejsze arkusze, same schematyczne zadania... nie mówię że to źle i nie chodzi mi o to że inni będa mieli tak dobre wyniki jak ja, ale kiedyś moje 96 % z rozszerzenia o czymś świadczyło dzisiaj nawet 100% mówi tylko że... potrafię stosować twierdzenie pitagorasa ? dziękuje w tym roku potraktowali nasz rocznik jak idotów i o nic wiecej nie chodzi. zadania były uwłaczająco proste tak wiec co nam pozostaje jak już nas traktują jako półinteligentów? zgadzam się ze to fajne będą lepsze wyniki i to plus tylko że skoro wszyscy będa miec super wyniki z banalnych zadań to co to nam daje ?

paweł (gość)

Piąte. Nie, ponieważ po uwzględnieniu warunku ciągu geometrycznego mielibyśmy kolejne wyrazy 10,16,30. Ciąg taki nie jest geometryczny, więc 11,11,11 nie spełnia warunków zadania.

nie cieerpie! (gość)

jak ja takich ludzi nie trawie!. ' ...jako ze jest to jedyny dzial, z ktorego mozna miec maksa za zadania, jesli ktos ma predyspozycje intelektualne.' haha. Gratuluje Ci podejscia do tego .. Żal dupe sciaka? Jak nie masz predyspozycji intelektualnych to nie bierz sie za matematyke idiotko bo matma nie jest do kucia. Jak w ogole mozna miec zal do kogos o to? Także robiłem trudne zadania z Pazdro i uważam tą mature za prostą, ale nie bede wsciekly bo ktos moze miec lepszy wynik, a przygotowywal sie mniej. Potem dziwią się te kujonki, ze nikt ich nie lubi haha.

vultan (gość)

Odpowiedzi. a w piatym czy przypadkiem nie ma jeszcze jednej odpowiedzi, bo ciag może byc staly,a wszytskie trzy wyrazy moga rownac sie 11.

Ja123123 (gość)

Łatwa. Jestem po podstawie programowej. Zrobiłam bardzo głupi błąd i stracę z 6 procent, ale mimo wszystko obstawiam się w granicach 64-76%, zależy jak się wszystko ułoży i jak komisja mnie oceni. Mimo wszystko: maturę uważam za naprawdę banalną. Myślę, że osoby z rozszerzenia, które faktycznie się uczyły, powinny napisać to z palcem w nosie :)
W końcu ja, będąc po podstawie i wyłącznie kilku przerobionych arkuszach R, napisałam to bez większych kłopotów... ;3 W takim razie matura naprawdę nie mogła być ciężka :d
Nawet więcej, nie jestem zadowolona z własnego wyniku bo to faktycznie było łatwe! Wydaje się, że mój rocznik ma naprawdę niezbyt skomplikowane maturki :)

Kamil (gość)

matura. Cześć

Tu macie arkusze i odpowiedzi do matury 2013 do wszystkich części ,który odbędzie się w maju.

http://hostujmy.pl/download/45384/mQ5NDB

Maturzystka (gość)

Leserzy. Myślę, że na studiach ścisłych lepiej dadzą sobie radę Ci z potencjałem, ci, co dzisiaj wymyślili zadanie z prawdopodobieństwa i napisali dobrze mimo że nie kuli po nocach. Nie kuli po nocach bo nie musieli, ich intelekt pozwolił im na taki przywilej jak mniejszy stres. To nie lenistwo.

kinga (gość)

zadania z podsatwy. jestem wściekła. kułam tą matmę, robiłam po nocach zadania, a cały arkusz złożony był z zadań z zakresu podstawowego, a wyłożyłam się na prawdopodobieństwie, które zawsze było moją piętą Achillesową (akurat ten jeden typ zadania z kostka- resze wszystko z tego działu umiałam). Robiłam trudne arkusze, bo z zadaniami z ROZSZERZENIA, i mialam w granicach 90% - 100%. A pech chciał, że moja nauka poszła na marne, bo wszystko było z podstawy, więc osoba, która nie orobiła się w matmie, a podchodzi jej prawdopodobienstwo, jako ze jest to jedyny dzial, z ktorego mozna miec maksa za zadania, jesli ktos ma predyspozycje intelektualne. TO NIE SPRAWDZAŁO WIEDZY, OROBIENIA SIĘ W ZADANIACH!! Jestem wsciekla. Teraz przecietni uczniowie, ktorzy olali sobie matme, a cos z niej "jarzyli" beda miec taki sami wynik jak ja. To chyba nie powinno tak dzialac. Nie mowie, ze arkusze z amtmy powinny zawierac zadania z olimpiad ale z ROZSZERZENIA !!!!!! Matura to nie łamigłówka, na którą można przyjsc bez przygotowania i dzieki szczesciu i minimalnej inteligencji napisac na wysokim poziomie - powinna byc sprawdzana po prostu wiedza, ktorej to ta matura nie sprawdzała. Jesli nawet ktos jest inteligentny, a nie przylozyl sie do matmy, powinien poniesc tego konsekwencje, a nie przeslizguiwac sie ciagle. A potem dziwic sie ze na sudiach sa sami leserzy.

leser (gość)

od lesera. Wcale nie na marne. Nikt nie odebrał Ci tego, co niby tak świetnie potrafisz. Studia zweryfikują wiedzę zarówno Twoją jak i tego "lesera" o którym piszesz..

Maciek (gość)

do zadan z podstawy. jak tak kulas to powinnas umiec zrobic zadania, moze jestes tepa po prostu, troche samokrytyki a nie zal do calego swiata bo w koncu "ty jestes taka pracowita i madra"

p (gość)

ehh. matematyka to teraz umiejetnosc logicznego myslenia ;) ktos kto robil zadanie jednedo typu z danego dzialu, mogl ich robic 10 to juz umie je na pamiec, ale nie uczy sie logicznego myslenia. czasem w inaczej skonstruowanym zadaniu trzeba wykorzystac np taka sama wlasnosc ale juz sie tego nie potrafi, nauka na pamiec i kłucie zadan nic nie pomoze;) przede wszystkim trzeba myslec

Marcin (gość)

Rozwiązania. Rozwiązuje wszystkie zadania z 10 maja 2013
na swoim kanale na youtube

http://www.youtube.com/playlist?list=PLAjiihADvJmpziblWQhVK6Yjg7tWUnI15

De (gość)

De. http://catshare.net/EdPA5LZJQebkMbAL/Rozszerzenie.pdf tutaj są odpowiedzi z rozszerzenia