W środę tegoroczni maturzyści zmierzyli się z zadaniami z matematyki. Uczniom III LO im. Jana Kantego napisanie tego egzaminu zajęło cały przeznaczony na to czas. Jak więc im poszło?

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Matura podstawowa była bardzo prosta. Co roku materiał jest troszkę okrojony, więc coraz łatwiej zdać maturę - mówi Maciek, tegoroczny maturzysta.
Najwięcej trudności uczniom sprawiło zadanie z prawdopodobieństwa, ale i z nim sobie poradzili - a przynajmniej taką mają nadzieję po wyjściu z egzaminu i przepytaniu się nawzajem, jakie kto miał wyniki.  Wszystko wskazuje na to, że poszło im dobrze.
- Liczę przynajmniej na 80 procent - z uśmiechem mówi kolejny maturzysta Rafał.

Również uczniowie piszący egzamin rozszerzony byli w dobrych nastrojach po zakończeniu swojej matury.
- Na pewno egzamin był prostszy niż w zeszłym roku. Powinienem bez problemu zdać na przynajmniej 60 proc. - informuje Bartek z III LO.
- Nie było tak źle! Na początku było troszkę strachu, ale po otwarciu arkusza pierwsze 3 zadania zrobiłam bez mrugnięcia okiem - dodaje ich koleżanka Agata.

W rozszerzonej maturze również najtrudniejsze były zadania z prawdopodobieństwa, sporo kłopotów sprawiło maturzystom zadanie z ciągów geometrycznych - było łamigłówką na naprawdę wysokim poziomie. Najmniej problemów było z funkcją liniową.
- Jakoś poradziłem sobie z tymi ciągami i z prawdopodobieństwem, choć łatwo nie było - tłumaczy kolejny maturzysta Sebastian.

W tym liceum większość uczniów wybrała maturę rozszerzoną. Aż 95 osób pisało trudniejszy egzamin, a tylko 11 zdecydowało się pisać podstawową wersję. Większość tegorocznych maturzystów z III LO wybiera się na studia związane z informatyką i matematyką.Zobacz też:

Próbna matura 2011 - Operon: matematyka - odpowiedzi, zadania, rozwiązania, testy, wyniki


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!