Nowe. Dźwięk. Krótko. Struktura. Ad circulum, ad quadratum. Trzy osoby z tego samego zakątka Polski. Wielobok. Mechanofaktura. Fuga. Żółty dźwięk. Wiolonczela. Mechanodźwięk. Mechanorytm. Duże. Nowe. Perkusja. Wiolonczela. Mechanogitara.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Teorię „mechanofaktury” opracował Henryk Berlewi i dotyczyła ona sztuk plastycznych. Polegała ona na „mechanicznym odtwarzaniu uporządkowanych, schematycznych form (linii prostych i form geometrycznych) za pomocą perforowanych szablonów. kolorystyka ograniczała się do czerni i bieli, ożywionych niekiedy czerwieni”.Mechanofaktura tworzy własną, muzyczną wersję berlewiowskiej mechanofaktury. Fascynującą, porywającą i zmuszająco do refleksji i zabawy. Grupa w składzie: Remigiusz Sosnowski – instrumenty perkusyjne, Filip Merski – cello i Marek Rackiewicz – gitara wystąpi w środę, 13 maja, o godz. 20. Bilet wstępu kosztuje 5 zł.

MM Moje Miasto Poznań jest patronem medialnym koncertu.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!