Mercure Fashion Night: Złota Super Pętelka dla Macieja Zienia [ZDJĘCIA]

Statuetkę Złotej Super Pętelki za wyjątkowe zasługi dla polskiej mody otrzymał w Poznaniu, podczas Mercure Fashion Night, Maciej Zień. Projektant zaprezentował fragmenty z trzech kolekcji: Sweet Dreams, The First Lady oraz Under Pressure. Piękne kreacje wykonane ze szlachetnych tkanin zachwyciły publiczność.

Polska Akademia Mody już po raz kolejny nagrodziła i wyróżniła projektantów i firmy, które wyróżniają się na polskim rynku mody. Podczas Mercure Fashion Night obejrzeć można było wyjątkowe kreacje.

Wśród uhonorowanych projektantów znaleźli się: Julia Knop (Srebrna Pętelka), Just Unique i Hannah Hanna Bieńkowska (Złota Pętelka).

Statuetka Top Moda uhonorowała kolekcję Vicher. Kapituła wyróżniła również Złotą Pętelką – Barbarę Chwesiuk - właścicielkę i główną projektantkę marki Bialcon.

Statuetki Marka na Topie – za wspieranie mody w Polsce – otrzymali: OSM Czarnków i Press Service.

W sobotę poznaliśmy również najlepszych Kreatorów Mody Fryzjerskiej (Magdalena Kwiatkowska i Mariusz Nowacki) i Mistrza Wizażu 2018 (Olaf Tabaczyński).

W sobotę w Poznaniu Maciej Zień pokazał fragmenty z trzech kolekcji: Sweet Dreams, The First Lady oraz Under Pressure.

Inspiracją do stworzenia kolekcji były podróże projektanta po Ameryce Południowej, Afryce i Europie. Odzwierciedliło się to w różnorodności barw, szlachetnych tkaninach i ręcznie tkanych wzorach. Dodatkowo projektant poprzez ręcznie naszywane cyrkonie, kamienie i kryształy Swarovskiego nadał wyjątkowego i niepowtarzalnego charakteru każdemu ze swoich projektów. Natomiast pikowania i plisowania nadały kreacjom lekkości i nowoczesności.

The First Lady to z kolei ultrakobiece kreacje utrzymane w eleganckim charakterze. Wśród materiałów użytych w tej kolekcji dominują jedwabie, żakardy, zwiewne muśliny, kaszmir czy wysokogatunkowe ekologiczne futra.

Under Pressure to kolekcja zainspirowana utworem Freddie’go Mercury i Davida Bowie o tym samym tytule, gdzie spotykają się dwie mocne osobowości, które się wzajemnie wzmacniają. Jest to nawiązanie do życia pod presją, która jest znakiem naszych czasów, co dotyczy zarówno polityki, jak i ekologii czy spraw osobistych i ma odniesienie do życia projektanta i jego historii.

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: poznan@naszemiasto.pl
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane