Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Miasto hau-hau. Rusza Mobilny Punkt Czipowania

Łukasz Sawala
Łukasz Sawala
Miasto nie dogadało się z wszystkimi weterynarzami, którzy mają wszczepiać psom czipy. Wymyślono więc inny sposób - po mieście krążyć będzie Mobilny Punkt Czipowania Psów.

W ramach akcji "Kejter też poznaniak" wszystkie psy w naszym mieście zostaną poddane wszczepieniu czipów. - Dzięki temu szybko będziemy mogli odnaleźć właściciela zagubionego pieska - tłumaczy Juliusz Kubel, miejski radny.

Początkowo plan zakładał, że darmowy (dla mieszkańców) proces wszczepiania czipów będzie odbywał się w poznańskim schronisku dla zwierząt, a także w każdej z dzielnic miasta. Niestety, poznańscy weterynarze żądają za przeprowadzenie jednego zabiegu ponad 21 złotych. W budżecie miasta przewidziano na każdy zabieg kwotę niższą o 8 złotych.

Z lekarzami negocjować będą radni Kubel i Wojciech Majchrzycki. By jednak nie opóźniać całego procesu Biuro Kształtowania Relacji Społecznych wraz ze Strażą Miejską i Usługami Komunalnymi przygotowali Mobilny Punkt Czipowania Psów. Samochód, w którym pracować będzie dwójka lekarzy weterynarii i dwie osoby do pomocy rozpocznie kursowanie już w najbliższy weekend.

Pierwszym przystankiem będzie Park Chrobrego. 4 i 5 lipca od godz. 10 do 18 każdy chętny będzie mógł zaszczepić swojego pupila. By dokonać zabiegu właściciel psa musi mieć przy sobie dowód tożsamości ze zdjęciem oraz zaświadczenie potwierdzające przeprowadzenie szczepienia psa przeciwko wściekliźnie.


Tak wygląda Mobilny Punkt Czipowania Psów

- Pierwszeństwo będą miały osoby starsze i niepełnosprawne - zaznacza Włodzimierz Groblewski, dyrektor Biura Kształtowania Relacji Społecznych UM.

W kolejny weekend (od 11 do 12 lipca) MPCP stanie na boisku przy bloku nr 2 na os. Jana III Sobieskiego. 18 lipca zaczipować psy będzie można przy bloku nr 36 na os. Wichrowe Wzgórze. Dzień później samochód z weterynarzami przeniesie się na os. Kosmonautów i cały dzień będzie stacjonować przy bloku nr 15. 25 lipca czipować będzie można przed blokiem nr 13 na os. Władysława Łokietka, następnego dnia MPCP zaparkuje przy bloku nr 20 na os. Zwycięstwa. Plan na sierpień nie jest jeszcze znany.

Funkcjonowanie Mobilnego Punktu Czipowania Psów nie zonacza oczywiście, że wszczepiać czipy zaprzestanie schronisko dla zwierząt. Każdy właściciel psa z czipem otrzyma 100 sztuk torebek na psie odchody.

Przypominamy, że zgodnie z prawem rejestracja (zaczipowanie) psa jest obowiązkowa. Brak wszczepionego mikroczipa jest więc wykroczeniem, które od 1 stycznia 2010 roku Straż Miejska będzie karała mandatami w wysokości od 20 do 500 zł. Do tego czasu strażnicy będą pouczać o konieczności zaczipowania psa.

Zobacz też:
Zamieszanie wokół czipów

Poznańskie psy będą miały wszczepione czipy później niż zakładano. Jedną z przyczyn jest protest firmy, która nawet nie zgłosiła chęci przeprowadzenia tego procesu.

Pieskie życie poznańskich psów

Ponad 20 tysiącom poznańskich psów zostaną wszczepione specjalne nośniki mikroczipowe. Dzięki akcji powstanie baza danych pozwalająca identyfikować psy w stolicy Wielkopolski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto