Oferty pracy i szkoleń, a także informacje, jak uruchomić własną działalność - tego wszystkiego mogli się dowiedzieć niepełnosprawni, którzy odwiedzili w piątek Urząd Miasta.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Osoby niepełnosprawne mają na rynku pracy wciąż mniejsze szanse niż pełnosprawni. Wielu pracodawców, mając do wyboru kandydatów o równych kwalifikacjach, wybiera zdrowych kandydatów.

Właśnie z myślą o pomocy osobom niepełnosprawnym Urząd Miasta po raz kolejny zorganizował Giełdę Pracy dla Osób Niepełnosprawnych.
- Można tu znaleźć różne oferty pracy, ale także instytucje pośredniczące w szukaniu pracy dla niepełnosprawnych - opowiada Katarzyna Adamska z poznańskiego Urzędu Miasta. - Można też uzyskać informacje o uruchamianiu własnej działalności gospodarczej oraz o dotacjach na ten cel. Na targach są również dostępne informacje o pomocy w doszkalaniu oraz przekwalifikowaniu zawodowym niepełnosprawnych.

Zdaniem organizatorów, to właśnie bogactwo informacji jest najważniejsze na targach. Niepełnosprawni, którzy odwiedzili giełdę w Urzędzie Miasta, mogli uzyskać pełen pakiet informacji na temat rynku pracy.

Jednym z wystawców była Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich. Organizacja ta, dzięki wsparciu z funduszy europejskich, realizuje projekt "Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy II”". W ten sposób "Maltańczycy" pomagają osobom niepełnosprawnym ruchowo w stopniu znacznym.

- Nasza pomoc polega na konsultacjach z indywidualnym doradcą zawodowym i psychologiem, w celu ustalenia najlepszej możliwej ścieżki kariery - wyjaśnia Maciej Mankiewicz, przedstawiciel Pomocy Maltańskiej. - Następnie oferujemy niepełnosprawnym różnego rodzaju szkolenia zawodowe i podnoszące kwalifikacje. Oferujemy również staże finansowane ze środków Unii Europejskiej oraz PFRON

Mankiewicz zaznacza również, że po pomoc do fundacji mogą zgłaszać się osoby z całej Wielkopolski.

Na targach obecna była również firma Szpot, zajmująca się sprzedażą samochodów.
- W tej chwili poszukujemy m.in. pracowników myjni, pracowników gospodarczych oraz sprzedawcy samochodów - przedstawiała ofertę Halina Marszal z firmy Szpot. - W tej chwili zatrudniamy 125 osób, z czego prawie połowa z nich to osoby niepełnosprawne. Ale firma cały czas się rozwija, zatem ciągle szukamy kogoś nowego.

Giełda Pracy dla Osób Niepełnosprawnych odbywa się w poznańskim magistracie co kwartał.Konwent Fantastyki Pyrkon 2010
Studencki Nobel 2010


Barak Kultury - Metamorfozy: Gra pozorów 10 marca, Maska 17 marca, Sztuka ciała 24 marca
na spotkania zaprasza kawiarnia Republika Róż

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!