Gy pełni się dwie tak podobne funkcje jak Michał Prymas, istnieje podejrzenie, że miasto płaci dwa razy za to samo - mówi Szymon Szynkowski vel Sęk z PiS

Gy pełni się dwie tak podobne funkcje jak Michał Prymas, istnieje podejrzenie, że miasto płaci dwa razy za to samo - mówi Szymon Szynkowski vel Sęk z PiS (© Waldemar Wylegalski)

5,7 tys zł + 11,9 tys brutto - tyle zarabia miesięcznie Michał Prymas, po pierwsze jako dyrektor Biura Euro 2012 i po drugie jako wiceprezes spółki Euro Poznań 2012. Łącznie to ponad 17,5 tys. zł. Czy oba etaty a właściwie podmioty, w których pracuje Michał Prymas są potrzebne, zważywszy że biuro i spółka są odpowiedzialne za to samo zadanie - organizację Euro. Zdaniem niektórych radnych nie.

- Mam zamiar zwrócić się o stworzenie listy osób, które piastują wysokie funkcje w spółkach miejskich i równocześnie pracują w urzędzie - mówi Szymon Szynkowski vel Sęk z PiS.

- Nie twierdzę, że za każdym razem jest to niedopuszczalne, ale w przypadku gdy pełni się dwie tak podobne funkcje jak Michał Prymas, istnieje podejrzenie, że miasto płaci dwa razy za to samo. A w takim wypadku jest to kompletnie niedopuszczalne.

Podobnego zdania są inni radni, którzy zapowiadają, że ta sprawa musi zostać dokładnie sprawdzona. - Zwrócimy się do prezydenta by jak najszybciej wyjaśnił nam tą sytuację - zapowiada Tomasz Lewandowski z SLD.

- Wszędzie mówi się o oszczędnościach, ale widać są święte krowy, których one nie dotyczą. Ta sytuacja jest skandaliczna i trzeba ją zmienić - podkreśla radny.

Czytaj więcej na stronie Głosu WielkopolskiegoZobacz także: Top 10 wydarzeń na rynku pracy w 2011 roku

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Komentarze (10)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Lokatorzy (gość)

http://www.facebook.com/komitetobrony.komitetobrony
OD NIEGO WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO 7 kamienic przejętych przez ,,czyścicieli ,, Jak był prezesem MPGM Poznań To on przekazał informacje MAFII I INNYM NA GÓRZE ,że istnieją kamienice z nieuregulowanym statusem własności. DZIENE,że nagle po 60 latach ZNALEŻLI SIĘ ,,SPADKOWBIERCY,, TO SAKANDAL SZYTY GRUBYMI NIĆMI !!!!

http://www.facebook.com/komitetobrony.komitetobrony

waldek (gość)

Jest to poznański patent na oszędności w kryzysie. Prezydent osiądnął efekt synergii stawiając na pakiet "jedna osoba na 2 etatach", bo napewno łączne wynagrodzenie dwóch osób na dwóch etatach byłoby dużo większym kosztem dla miasta. Widział ktoś wiceprezesa spólki miejskiej w Poznaniu z pensją tylko 11,9 tysi brutto? No.

wojciech (gość)

hel, jedno ale. masz problem ze zrozumieniem? jakbys nie zauwazył stadion nie byl wczesniej wybudowany i nie mial operatora. teraz ma a spółka, z ktorej prymas trzepie kase nadal działa.