Osiedle Quadro House we włoskim stylu na Grunwaldzie Osiedle Quadro House we włoskim stylu na Grunwaldzie

Osiedle Quadro House we włoskim stylu na Grunwaldzie (© FOT. MATERIAŁY PRASOWE)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Rozsądna cena i dobra lokalizacja przestają należeć do głównych wyznaczników, którymi kierują się Polacy przy wyborze mieszkania. Decydując się na kupno własnego "M", coraz częściej szukamy ofert zgodnych z naszym stylem życia.

- Deweloperzy inwestują coraz większe pieniądze w rozwiązania architektoniczne, które mają przyciągnąć klientów estetyką. Innym ważnym czynnikiem jest zabudowa sprzyjająca integracji mieszkańców: alejki, place zabaw, wydzielone miejsca do spotkań i relaksu - wyjaśnia Magdalena Górzna-Jaromin z firmy deweloperskiej PBG Erigo.

Zobacz też: Najpopularniejsze mieszkania w centrum miast

Zagraniczny design


Jednym z najnowszych trendów w budownictwie mieszkaniowym jest tworzenie całych osiedli w zagranicznym stylu. Najwięcej tego typu mieszkań powstaje w stolicy i jej okolicach np.: osiedle Scandinavian w Wilanowie, zaprojektowane w stylu skandynawskim, włoskie osiedle Santorini na Pradze Południe czy francuska zabudowa Le Village w podwarszawskim Józefosławiu.

Nie są to jednak wierne kopie zagranicznego oryginału - zawierają jedynie pewne rozwiązania architektoniczne oraz technologie, które są charakterystyczne dla danego klimatu. Wynika to z obowiązku dostosowania się deweloperów do polskich warunków.

- Pojęcie niestandardowości musi być poparte zawsze analizą tych oczekiwań i przesłanek. Jeżeli jest wszystko przemyślane i ze sobą spójne, to budynek - zespół mieszkaniowy - jest zharmonizowany, spójny wewnętrznie. Jest prawdziwy. To sztuka. Niestandardowość polegająca na udziwnianiu, nieliczeniu się z otoczeniem i człowiekiem nie spotka się z aprobatą rynku - komentuje Mariusz Wrzeszcz, architekt, który zaprojektował między innymi osiedle Quadro House we włoskim stylu na Grunwaldzie.

Zabudowa Quadro House odzwierciedla cechy charakterystyczne dla tego kraju: spontaniczność, otwartość na ludzi i życzliwość. Liczne tarasy, pomosty oraz wiszące ogrody pozwolą mieszkańcom poczuć się jak na wakacjach w słonecznej Italii.

Każdy metr musi mieć swoje zastosowanie


Dzisiejsze budownictwo mieszkaniowe za główny priorytet wyznaczyło sobie stworzenie mieszkańcom odrębnego miejsca, w którym mogliby wspólnie z sąsiadami spędzać czas. Wynika to z potrzeb osób zainteresowanych kupnem mieszkania, które chcą mieć do dyspozycji place zabaw dla dzieci, alejki spacerowe oraz specjalnie wyznaczoną przestrzeń, sprzyjającą integracji mieszkańców.

Aby osiedle zainteresowało klientów, musi spełniać funkcje małego miasta, co oznacza, że zagospodarowanie przestrzenne powinno łączyć w sobie budynki mieszkalne i usługowe. Gabinety dentystyczne, siłownie, salony kosmetyczne, sklepy idealnie wkomponowują się w zapotrzebowanie mieszkańców od lat. Dodatkowymi atutami są pobliskie miejsca do aktywnego wypoczynku. Dużym ułatwieniem, które często wpływa na decyzję kupna mieszkania jest nieduża odległość od przedszkola, szkoły, przychodni czy ośrodka kultury.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!