Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy śródmieścia mogą pójść w tango!

MCC
Dorota Bonk-Hammermeister: - Chcieliśmy, aby zwycięskie projekty były skierowane do różnych grup wiekowych
Dorota Bonk-Hammermeister: - Chcieliśmy, aby zwycięskie projekty były skierowane do różnych grup wiekowych Adrian Wykrota
Każda z trzech rad osiedli miała do dyspozycji od 60 do 80 tys. złotych na dofinansowanie projektów wybranych w konkursie na Lokalne Inicjatywy Osiedlowe dla śródmieścia. Tegoroczne "Łazarskie, Staromiejskie i Wildeckie Inicjatywy Osiedlowe" to pierwsza pilotażowa edycja konkursu.

Wehikuł czasu na Gołębiej i Świętosławskiej, magiczne i ekologiczne podwórka, akcja "Pójdźmy w tango na dziedzińcu", czy rodzinny zlot rowerowy Starego Marycha to tylko niektóre projekty, które zostaną zrealizowane na Starym Mieście. Zostały bowiem wybrane w konkursie na Lokalne Inicjatywy Osiedlowe dla śródmieścia.

- Szczególną uwagę zwracamy na projekty zgłaszane przez samych mieszkańców, gdyż oni sami wiedzą najlepiej, czego oczekują i jak to wykonać - zaznacza Maria Sokolnicka-Guzek, przewodnicząca Komisji Kultury Rady Osiedla. - Duże znaczenie miały aspekty rewitalizacyjne, czyli ożywienie zaniedbanych podwórek, wspólne sadzenie krzewów i kwiatów, czy zachęcanie mieszkańców do dbałości o swoje otoczenie.

"Łazarskie, Staromiejskie i Wildeckie Inicjatywy Osiedlowe" to projekt zainicjowany przez radnych osiedlowych, który był realizowany we współpracy z Biurem Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta. Każdy mieszkaniec Łazarza, Wildy lub Starego Miasta mógł zgłosić pomysł na organizację wydarzenia na swoim osiedlu. Komisje konkursowe wybrały zwycięskie pomysły.

- Główny nacisk kładliśmy na zgodność wniosków z celami konkursu. Chodzi tu przede wszystkim o funkcje integrujące mieszkańców oraz te, które naszym zdaniem będą najbardziej atrakcyjne podczas ich realizacji. Nie zapominaliśmy także o różnorodności uwzględniając różne grupy docelowe, wśród rekomendowanych wniosków są zarówno te dla najmłodszych jak i te dla starszych mieszkańców - mówi Dorota Bonk-Hammermeister, przewodnicząca komisji konkursowej "Wildeckie Inicjatywy Osiedlowe".

Mieszkańcy Wildy będą mogli wziąć udział między innymi w "Spacerze po Zdrowie", czyli w zajęciach z Nordic Walking, w cyklu warsztatów integracyjnych dla kobiet "Wilda Pani" czy w projekcie artystyczno-edukacyjnym mającym na celu uatrakcyjnienie zajęć pozalekcyjnych w Szkole Podstawowej 42 w Poznaniu.

Na Łazarzu dofinansowanie otrzymał między innymi projekt Poznań Night Skating, czyli społecznościowe przejazdy wrotkarskie. Najwyższą możliwą kwotę - 8 tys. złotych, komisja konkursowa przyznała na organizację I Łazarskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto