Makietę tworzą Piotr Wawrzyniak i Bartosz Kopeć (z tyłu) Makietę tworzą Piotr Wawrzyniak i Bartosz Kopeć (z tyłu)

Makietę tworzą Piotr Wawrzyniak i Bartosz Kopeć (z tyłu) (© MPK Poznań)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Poznańscy miłośnicy komunikacji miejskiej tworzą makietę "pestki". Będą przystanki, autobusy, tramwaje, pasażerowie, drzewa, ławeczki, a nawet biletomat. A wszystko w skali 1:87.

Makieta będzie skończona w tym miesiącu. Z materiałów brakuje jeszcze tylko płytek chodnikowych. Miłośnicy skupiają się na jednym tylko przystanku: Aleje Solidarności.

Czytaj także: Pasażerowie MPK narzekają na upały w tramwajach

- Będą wszystkie charakterystyczne punkty - zapewnia Bartosz Kopeć z Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych. - Cała trasa "pestki" byłaby zbyt duża.

Makieta całej PST istnieje. Została jednak złożona i leży w magazynie muzeum komunikacji miejskiej. Dlaczego? Bo po rozłożeniu zajmuje niemal całe pomieszczenie muzeum. Wyjmowana jest i składana na wyjątkowe uroczystości. Poznaniacy mogli ją ostatnio podziwiać podczas obchodów 10. rocznicy uruchomienia trasy.

Dzięki temu, że obecnie tworzona makieta jest mniejsza, można ją będzie podziwiać podczas każdej wizyty w muzeum. Wystarczy wsiąść w sezonie w zabytkowy tramwaj przy starym zoo i dojechać nim na ulicę Głogowską, gdzie jest muzeum.

Wybierz się na przejażdżkę zabytkowym pojazdem:

W sobotni wieczór na linie wyjadą zabytkowe tramwaje. To już druga w tym roku akcja pod hasłem "Poznaj Poznań nocą".
Aby pojechać zabytkowym pojazdem wystarczy stawić się o godzinie 22 na ulicy Gajowej. Tym razem na linie wyjadą skład typu N+ND z lat 50-tych oraz przegubowiec 102N z 1969 roku. Bilety w cenie 4 i 3 złotych będzie można kupić u konduktora.

Z kolei w niedzielę będzie się można wybrać na przejażdżkę zarówno zabytkowymi tramwajami, jak i autobusami. Wyjazdy co godzinę spod starego zoo (między 13 a 17). Bilety kosztują 4 i 3 złote.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!