Znamy już termin Misterium Męki Pańskiej 2014. W tym roku misterium odbędzie się tylko w Poznaniu. Organizatorzy zapraszają na poznańską Cytadelę w sobotę, 12 kwietnia.

Misterium Męki Pańskiej 2014 - 12 kwietnia na Cytadeli w Poznaniu


Największe widowisko pasyjne na świecie zostanie pokazane w stolicy Wielkopolski już po raz czternasty. Misterium Męki Pańskiej tradycyjnie odbędzie się w sobotę przed Niedzielą Palmową - w tym roku 12 kwietnia.

Poprzedzi je msza święta w kościele salezjanów na Winogradach (początek o godzinie 18.00). Po nabożeństwie wierni wspólnie z aktorami przejdą na Cytadelę. Widowisko rozpocznie się na łące przed Dzwonem Pokoju o godzinie 20.00.

POLECAMY TEŻ: Misteria Męki Pańskiej w Wielkopolsce [ZDJĘCIA]

Jak informują organizatorzy, w tym roku Misterium Męki Pańskiej będzie można zobaczyć tylko w Poznaniu, dwa misteria (drugie w Warszawie) mają się odbyć znowu w przyszłym roku.

Osoby, które chcą aktywnie włączyć się w przygotowanie widowiska, mogą zostać aktorami. Nadal trwają zapisy do tłumu żydowskiego - kliknij, aby przejść do formularza zgłoszeniowego.

---

100 000 osób to do tej pory największa ilość widzów, która oglądała to widowisko na poznańskiej Cytadeli. Na pierwsze przedstawienie przyszło 5 tysięcy widzów. Średnio na każde bez względu na pogodę przychodzi kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Misterium Męki Pańskiej - ZOBACZ WIĘCEJ

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Z regionu

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!