MKS Poznań kontra Warszawianka. Emocjonujące starcie! [ZDJĘCIA]

MKS/RED
MKS Poznań  - Warszawianka Warszawa 25:24 (16:13)

Źródłó: Fotografia Jakub Marciniak
MKS Poznań - Warszawianka Warszawa 25:24 (16:13) Źródłó: Fotografia Jakub Marciniak Fotografia Jakub Marciniak
Mecz MKS Poznań - Warszawianka Warszawa dał mnóstwo emocji widzom. Sytuacja na boisku zmieniała się bowiem jak w kalejdoskopie. Zobacz zdjęcia!

Mecz MKS Poznań - Warszawianka Warszawa był bardzo wyrównany i zakończył ię wynikiem 25:24 (16:13). Bramka przesądzająca o wyniku spotkania padła w 59 minucie.

kolejny dreszczowiec zafundowali swoim kibicom piłkarze ręczni MKSu Poznań. Poznaniacy pokonali w 20 kolejce 1 ligi piłki ręcznej mężczyzn Warszawiankę Warszawa 25:24 i zrewanżowali się tym samym zawodnikom ze stolicy za niefartowny remis w pierwszej rundzie.

Początek meczu należał do gości, którzy po pierwszych siedmiu minutach prowadzili 4:1. Miejscowi szybko zwarli szeregi i doprowadzili do remisu 5:5. Od 21 do 23 minuty gospodarze zdobyli cztery bramki z rzędu nie tracąc żadnej i prowadzili już 13:9. Bardzo dobry fragment rozgrywali poznańscy obrotowi którzy obsługiwani ładnymi podaniami przez Macieja Tokaja i Daniela Bartłomiejczyka zdobyli w krótki okresie trzy bramki. Do szatni oba zespoły schodziły do szatni przy prowadzeniu podopiecznych Domana Leitgebera 16:13. Niestety po zmianie stron poznaniacy bardzo szybko roztrwonili swoją przewagę i mecz rozpoczął się od nowa. W 47 minucie gracze Tomasza Porzezińskiego prowadzili już 20:18. Duża w tym zasługa obu bramkarzy warszawskiej drużyny, na których przez długi czas nie mogli znaleźć sposobu zawodnicy MKSu.

Końcówka meczu to już istny horror. Na siedem minut przed końcową syreną Jakub Soja wyprowadził gości na prowadzenie Warszawianki 24:23. Ale to był ostatni popis strzelecki w tym meczu zawodników w białych koszulkach bowiem swój kunszt bramkarski pokazał Dariusz Zarzycki. Poznański golkiper nie wpuścił piłki do siatki już do końca meczu, a obrona rzutu Szymona Płodowskiego na 30 sekund przed końcem spotkania dała gospodarzom upragnione zwycięstwo.

Na wypełnionej po brzegi sali Gimnazjum nr 54 w Poznaniu zapanowało istne szaleństwo. Poznańscy kibice kolejny raz pokazali, że w stolicy Wielkopolski jest miejsce na piłkę ręczną, a ich żywiołowy doping był dodatkowym zawodnikiem czerwo-czarnych.

Po sobotnim zwycięstwie z Warszawianką zawodnicy MKSu mają na swoi koncie 13 punktów. W kolejnym swoim meczu poznaniacy zmierza się na wyjeździe z bardzo dobrze spisującym się w ostatnim okresie SMSem Gdańsk.