W sobotę na polach lednickich, 30 km od Poznania tysiące młodych ludzi spotka się na wspólnym czuwaniu. Wbrew zapowiedziom, na XIII Spotkania Młodych nie przybędzie Lech Kaczyński.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Od trzynastu lat chrześcijanie, przede wszystkim młodzież, przyjeżdżają na pola lednickie, aby spędzić czas na wspólnej modlitwie. Spotykają się nad brzegiem jeziora lednickiego, w którego wodach ochrzczony został Mieszko I.

W tym roku zaproszenie o. Jana Góry z Duszpasterstwa Akademickiego Dominikanów w Poznaniu, wystosowane zostało nie tylko do wiernych z Polski, ale i z całej Europy. Organizatorzy przygotowani są na przyjęcie 100 tys. pielgrzymów. Hasło tegorocznego wspólnego czuwania modlitewnego brzmi "Rozpoznaj czas".

Gościem specjalnym XIII Spotkań miał być Lech Kaczyński. Jednak w piątek, na antenie  Polskiego Radia Prezydent RP oświadczył, że rezygnuje z bezpośredniej wizyty na Lednicy. Lech Kaczyński obawiał się, że jego obecność w tym miejscu mogłaby zostać odebrana jako element kapmanii wyborczej.

Na Lednicy pojawią się za to m.in. prymas Józef Glemp, który odprawi dla uczestników uroczystą mszę św. oraz Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce.

Mszę świętą zaplanowano na godz. 18, jednak pielgrzymi mogą przybywać pod Bramę Rybę już od godz. 8 rano. O godz. 24 nastąpi punkt kulminacyjny Spotkań, czyli przejście wiernych przez Bramę III Tysiąclecia.

Część z nich dotrze na Lednicę specjalnym pociągiem "Św. Jacek", uruchomionym na tę okazję przez PKP Intercity. Pociągiem tym, trasę z Przemyśla, przez Kraków, Wrocław i Poznań do Lednicy przemierzy 900 wiernych. 

Wśród pasażerów "Św. Jacka" będzie również dziennikarz MM Poznań, który będzie na bieżąco relacjonował dla Was przebieg XIII Spotkań Młodych Lednica 2009.
Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!