Młodzieżowa Rada Miasta Poznania w środę, 23 kwietnia zebrała się na swojej pierwszej roboczej sesji. Zobacz zdjęcia!

Koncert nad Wartą ma być alternatywą dla świętowania zakończenia roku szkolnego w małych grupach, a jednocześnie sposobem wypromowania nieznanych zespołów. Żeby zachęcić uczniów do takiego sposobu spędzenia wolnego czasu, radni chcą zaprosić jedno "głośne nazwisko".

Zobacz też: Młodzieżowa Rada Miasta Poznania już działa! [ZDJĘCIA]

- Zwróciliśmy się z prośbą o pomoc w organizacji imprezy do fundacji "Wielkopolska Brand". Zgodzili się nam pomóc, więc możemy powiedzieć, że organizacja koncertu jest już prawie pewna - tłumaczył Andrzej Urbanowicz, wiceprzewodniczący młodzieżowej rady.

Najmłodsi samorządowcy przegłosowali także uchwałę w sprawie organizacji konkursu o Unii Europejskiej, którego główną nagrodą będzie trzydniowa wycieczka do Parlamentu Europejskiego. Konkurs odbędzie się 30 kwietnia w IV LO. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą zgłaszać chęć udziału w swoich szkołach.

Ciekawą inicjatywą młodzieżowej rady jest umieszczenie pamiątkowej tablicy na kamienicy przy ul. Roosevelta 5, czyli w miejscu akcji popularnego cyklu powieści Małgorzaty Musierowicz - "Jeżycjada". Lektura ta jest jedną z ulubionych w kolejnych pokoleniach młodzieży.

W Młodzieżowej Radzie Miasta Poznania zasiada 40 uczniów poznańskich szkół ponadgimnazjalnych. Radni sami decydują, o czym będą obradować. W Poznaniu działa także Studencka Rada Miasta Poznania i Młodzieżowa Rada Konsultacyjna przy Prezydencie Poznania.

W ostatnim dniu roku szkolnego młodzieżowi radni chcą zorganizować wspólny koncert nad Wartą. Na starcie mają też sporo innych pomysłów

Skomentuj:

Młodzieżowa Rada Miasta Poznania zaczyna od koncertu [ZDJĘCIA]Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Urząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!